Gündem

Öldürmeye devam ediyor! Coronavirüs yüzünden ölenlerin sayısı bin 500’ü geçti!

Çin’de hızla yayılan virüs öldürmeye devam ediyor. Cononavirüsün bulaştığı insan saysı ise 66 bin 492’ye çıktı. Çin Ulusal Sağlık Komisyonu coronavirüs sayılarıyla ilgili açıklama yaptı.

Çin’ de başlayıp dünyada da hızla yayılma tehlikesi oluşturan coronavirüs can almaya devam ediyor. Coronavirüs insandan insana kolayca bulaşma özelliği yüzünden ülkede salgından dolayı son 24 saatte 143 kişi yaşamını yitirirken, 2 bin 277 yeni vaka tespit edildi.

Yeni kayıplar hangi şehirlerde?

Sokakları boşalan Çin’de insanlar artık hep maske kullanmak zorunda kalırken İlk olarak wuhan’da görülen virüs yüzünden yeni kayıplar 139’u Hubey eyaletinde, 2’si Hınan eyaletinde, 2’si de başkent Pekin ile Çongçing kentlerinde olmak üzere yaşandı.

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu açıkladı

Birçok ülkenin vatandaşlarını tahliye ettiği Çin virüs salgını ile ilgili olarak sayıları açıklayan Çin Ulusal Sağlık Komisyonu ülkede 66 bin 492 doğrulanmış vaka olduğunu belirtirken son 24 saatte koronavirüse bağlı olarak 143 kişinin hayatını kaybettiğini ve 2 bin 280 kişiye tanı konulduğunu açıkladı.

Doktorların virüs tespit yöntemleri değişti

Çin’de doktorlar hastalığı tespit etmek için karmaşık testler yapmak yerine akciğer tomografisi çekmeye başlaması üzerine son günlerde tespit edilen vaka sayısında ciddi bir artış yaşandı.

Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir