Gündem

Omicron Cephesinde Yeni Gelişme! Cildinizde Bu Oluşumları Gördüyseniz…

Koronavirüs, milyonlarca kişinin ölümüne sebep olan ve henüz tamamen bitmesi için çaresi bulunmayan önemli bir salgın. Ancak henüz koronavirüs sona ermemişken, tüm dünyaya yeni mutasyonlu varyantları yayılmaya devam ediyor. Son olarak ortaya çıkan tehlikeli varyant olarak adlandırılan Omicron için yeni açıklamalar yapıldı. Araştırmalar sonucu kişilerde ortaya çıkan bazı belirtiler endişelendirdi. İşte o araştırma ve detayları…

El ve Ayaklarınıza Dikkat Edin!

Dün önemli bilim insanları tarafından yapılan açıklamaya göre Omicron varyantı, delta ve koronavirüs’ü nötralize ederek yok edebilir. 15 kişi üzerinde yapılan deneyler henüz kesin sonuç vermedi ancak iddiası bile vatandaşı sevindirdi. Çünkü omicron varyantı, uzmanlara göre çok tehlikeli olsa da şimdilik ölüm oranı koronavirüs ‘e göre az olduğu ifade edildi.

Bugün yapılan bir başka açıklama ise vatandaşı bir hayli endişelendirdi. Son olarak geçtiğimiz günlerde Omicron varyant belirtileri arasına gece terlemesi eklenmişti. gece terlemesi belirtisiyle birlikte boğazda hırıltılı ses değişikliği omicron belirtisi olarak ifade edilmiş, vatandaş bu konuda uyarılmıştı.

Uzmanlar tarafından açıklanan yeni belirtiye göre öksürük ve ateş dışında bir de ciltte kabarcıklar oluşuyor. Uzmanlar vatandaşların ellerine ve ayaklarına özellikle bakmaları konusunda uyardı. Son dönemde virüse yakalanan bir çok vatandaşın el ve ayaklarında kaşıntı ve buna bağlı kabacıklar olduğu ifade edildi. Özellikle dirsek, diz ve el ve ayakların üzerinde olduğunu belirten uzmanlar bu belirtiyi hisseden herkesin mutlaka doktora gitmesi gerektiğini ifade etti.

Profesör Tim Spector, “İlk varyant tespit edildikten sonra vaka sayıları hızla arttı ve yeni sayılar endişe yaratıyor. Semptom gösteren vakalarda çok ciddi bir artış oldu. Grip gibi belirtileri olan insanlarla görüşmeyin. Grip belirtileri gösterenlerin yarısında koronavirüs var” ifadesini kullandı.

İlgili Makaleler