Ekonomi

Önceden Bireysel Müşteriler İçin Geçerliydi; Şimdi Sıra Kobilere Geldi! Yüzde 0,99 Faizle Hoş Geldin Kredisi; Üstelik Limit Tam 50 Bin TL…

Bankaların her dönem düzenlediği hoş geldin kampanyaları, bankaların potansiyel müşterileri kendi bünyesine katmayı amaçlıyor. Bu kapsamda çok sık hoş geldin kampanyaları düzenleyen bankalardan biri olan Akbank, daha önce bireysel banka müşterileri için sunduğu düşük faizli hoş geldin kredisinin bir benzerini bu ay itibariyle KOBİ müşterilerine de sunmaya başlıyor.

Ücretsiz POS cihazı hizmetlerinden düşük komisyonlu işyeri kredilerine kadar KOBİ’leri pek çok alanda destekleyen bankalardan biri olan Akbank, bu kez ilk kez Akbanklı olacak olan KOBİ müşterilerini kapsayan bir kampanya ile vatandaşların karşısına çıkıyor. 2022 yılının yaz ayı boyunca devam edecek Akbank’ın yeni kampanyası kapsamında yeni KOBİ müşterilerine yüzde 0,99 faiz oranı ile tam 50 bin TL’ye kadar kredi veriliyor.

Akbank’ta KOBİ Olmak Kazandırıyor

Sadece ilk kez bankası ile çalışacak olan KOBİ’lerin Akbank Mobil üzerinden banka müşterisi olmaya başvuru yapması halinde yüzde 0,99 faiz ile 50 bin TL’ye kadar hoş geldin kredisi sağlayan Akbank, bu kredinin geri ödemelerini ise 12 aya kadar taksitlendiriyor. Akbank Mobil’i indirdikten sonra “Müşteri Olmak İstiyorum” butonunu tıklayıp, karşısına çıkan adımları takip ederek müşteri olan her yeni KOBİ müşterisinin başvuru yapabileceği bu krediye yine müşteri olunduktan sonra Akbank Mobil üzerinden başvuru yapılması gerekiyor. Kampanya kapsamında bir limit belirlediği için Akbank, sadece 30 Haziran 2022 tarihine kadar banka müşterisi olan KOBİ’leri düşük faizli kredisinden yararlandırıyor.

Aylık Ödemeler 4 Bin TL Civarında

Düşük faizli hoş geldin kredisi sunması nedeniyle aylık ödemeleri de cüzi bir şekilde belirleyen Akbank, yüzde 0,99 faiz ile verdiği 50 bin TL’nin aylık ödemelerini sadece 4 bin 453 lira 53 kuruş olarak taksitlendiriyor. Kampanya kapsamına 90 milyon TL limit belirlemiş olan Akbank, 90 milyon TL limitin 30 Haziran’dan önce dolması halinde kampanyayı durdurma hakkını da saklı tutuyor. Belli bir limit olması ve sadece 30 Haziran’a kadar yeni gelen KOBİ’lerin yararlanacak olması nedeniyle Akbank’ın düşük faizli kredisinden yararlanmak isteyen vatandaşların acele etmesinde fayda bulunuyor. Öte yandan şubeler ya da diğer yöntemler ile Akbank müşterisi olan KOBİ’ler bu krediden yararlanamıyor.

İlgili Makaleler