Gündem

Önemli Açıklama Yapıldı: 65 Yaş Üstü Vatandaşlar İçin Yeni Düzenleme

Corona virüsü ile mücadele devam ederken evlerinden ıkamayan sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 65 yaş üstü vatandaşlarla ilgili olarak Bilim Kurulu üyesi Porf. Dr. Tevfik Özlü çnemli açıklamalarda bulundu. Tevfik Özlü açıklamalarında yeni bir düzenleme yapılabileceğini belirtti.

Sağlık Bakanlığı corona virüsü Bilim Kurulu üyesi Tevfik Özlü katıldığı bir canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Corona virüsü tedbirlerine ilişkin açıklamalarda bulunan Tevfik Özlü açıklamalarında virüsün en çok etkilediği 65 yaş üstü vatandaşlara yönelik sıkı tedbirlerin uygulanması nedeniyle gözü kulağı yeni düzenlemede olan vatandaşlara yönelik değerlendirmelerde bulundu.

KURALLARA UYUYORLAR

Kendilerine 65 yaş üstü vatandaşlardan mesajlar geldiğini ve söz konusu yaş grubunun sokağa çıkma talebi konusunda haklı bulduğunu söyleyen Özlü, yaşlıların büyük çoğunluğunun kurallara uyduğunu ifade etti.

DÜZENLEME GELEBİLİR

Bununla birlikte Tevfik Özlü açıklamalarında “Rakamların etkisini gördükten sonra 65 yaş ve üstüne olumlu olarak yeni düzenleme gelebilir” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler