Ekonomi

Önemli Açıklama Yapıldı: O Kişilere Karşılıksız Maddi Yardım

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamalarında Kısa Çalışma Ödeneğinin uzatılması hakkında değerlendirmelerde bulundu. Palandöken açıklamalarında Kısa Çalışma Ödeneği süresinin yıl sonuna kadar uzatılması gerektiğini belirterek esnaf ve sanatkarlara karşılıksız maddi yardım yapılması gerektiğini ifade etti.

Corona virüs salgınından dolayı devreye alınan kısa çalışma ödeneği ile ilgili Resmi Gazete’de bir karar yayımlandı ve 2 ay daha uzatıldı. Bu durum hakkında Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken sosyal medya hesabı üzerinden önemli açıklamalarda bulundu.

Konu ile ilgili olarak Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken kararın sevindirici olduğunu fakat yıl sonuna kadar uzatılması gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

“ESNAFIN İŞLERİ BİTME NOKTASINA GELDİ”

“Esnafımız başta olmak üzere tüm çalışma hayatına nefes aldıran Kısa Çalışma Ödeneği’nin 31 Ekim’e kadar uzatılması sevindirici ancak yeterli değil. Bu süre yıl sonuna kadar uzatılmalı. Çünkü son dönemde salgındaki vaka sayılarının artması esnafın işlerini bitme noktasına getirdi.

KARŞILIKSIZ MADDİ DESTEK

Pandemiden dolayı aylardır iş yerleri kapalı olan, daha sonra ise salgının etkilerinden kaynaklı olarak müşteri yoğunluğu ve iş hacmi daralan esnafımızın ayakta duracak gücü kalmadı. Pandemide evine ekmek götüremeyen esnaf ve sanatkarlarımıza karşılıksız maddi yardım yapılmalı.”

İlgili Makaleler