Önemli Başlıklar

2019 Yılı Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi Detayları

Su ürünleri kredisi almak 2019 yılında da başta balıkçılarımız olmak üzere vatandaşlarımız tarafından en çok merak edilen kredilerin arasında yer almaktadır.

Üç tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizde birçok vatandaşımız geçimini su ürünleri faaliyetleri üzerinden sağlamaktadır. Coğrafi yönden böyle bir avantajı olması nedeniyle ülkemizdeki balıkçılık sektörü de ekonomik anlamda büyük ve önemli bir iş alanıdır. Bu sektörde çalışanların, şirket sahiplerinin ve yatırımcıların da diğer sektörlerde olduğu gibi birtakım ihtiyaçları vardır. İşte bu ihtiyaçları gidermek ve balıkçılık işinden geçimini sağlayan insanlara destek olmak için bankalar tarafından Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisi verilmektedir. 

Kimler Su Ürünleri ve Balıkçılık Kredisinden Yararlanabilir?

Balıkçılıkla ilgili bütün faaliyet alanlarında (denizler, göller, beton ya da toprak havuzlarda) su ürünleri yetiştiriciliği yapanlar bu krediden yararlanabilirler. Bununla beraber yine söz konusu faaliyet alanlarında balıkçılık ve su ürünleri avcılığı yapanlar da krediden faydalanabilirler.

Su Ürünleri Kredisi Hangi İhtiyaçlar İçin Verilmektedir?

Su ürünleri yetiştiriciliğinde iyi ürünlerin elde edilmesi ve doğal kaynakların korunarak çevreye ve doğal sisteme zarar vermeden balık avlanması amacıyla Su Ürünleri Kredisi verilmektedir. Bu nedenle üreticilerin ve avcıların işlerinde ihtiyaç duyulan şu konularda kredi verilmektedir:

–    Her türlü alet ve ekipmanların bakım-onarım giderleri
–    Gerekli ekipmanların temin edilmesi ve buz, kasa gibi ihtiyaçların alınması
–    Yetiştiriciler için yavru balık ve balık yemlerinin, ilaçlarının alınması
–    Yetiştiricilerin ihtiyacını duyduğu üretme havuzu ve soğuk hava deposu gibi iklimlendirme demirbaşlarının satın alınması
–    Avcılar için tekne bakım onarım masrafları, yakıt ve işçilik giderleri
–    Motor, tekne, balıkçı gemisi, balık bulucu sistemler ve balık ağının temin edilmesi
–    Açık denizlerde ihtiyaç duyulan dalyan ve kafeslerin satın alınması

Su Ürünleri Kredisi Nasıl Alınır?

Su ürünleri kredisi 2019 yılında gerekli şartları sağlayan tüm balıkçı ve su ürünleri üreticilerine verilmektedir. Bu kredi hakkında çıkan Bakanlar Kurulu kararlarında yer alan kriterleri karşılamanız durumunda aşağıdaki bankalardan başvuru yaparak kredi sahibi olabilirsiniz. 

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir