Önemli Başlıklar

2019 Yılı Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırma İşlemleri

Tarım Kredi Kooperatifi’nden borç yapılandırması yapmak 2019 yılında daha kolay! Ekonomik sorunlarla boğuşan çiftçilerimize sevindirici haber geldi.

Çiftçi ve tarımla uğraşan kişilerin her zaman yanında olan T.C Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi’nden kredi alanların ve borcunu ödemekte zorlananların borçlarını yapılandıracağını açıkladı.

Bu vesileyle bir nebze olsun nefes alan çiftçimiz ödemeye çalıştıkları bu borçların nasıl yapılandırılacağını merak ediyor. Bu yazımızda tarım kredi kooperatifinden almış oldukları borçları yapılandırmak isteyen çiftçiler için merak ettikleri bütün konuları bulabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırma

Çiftçimizin ekonomik durumunu biraz olsun rahatlatmak ve üretimin sekteye uğramadan devam etmesini sağlamak amacıyla T.C Ziraat Bankası, Tarım Kredi Kooperatifi’nden alınan borçları yapılandırmaya aldı. Bu vesileyle borcunu erteleyebilecek olan çiftçimiz, üretimine devam edebilecek ve ülke ekonomisinde devamlılık sağlanmış olacaktır.

Ayrıca çiftçimize sunulan bu hakla, çiftçimizin kredi sicillerinin temizlenmesi de söz konusudur. Yeni ödeme planıyla kolayca ödeyecekleri borçlarla yeni krediler de alabilme olanakları oluşur. Ancak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, bu borç erteleme ve yeniden yapılandırma imkanı sadece belirli şartları sağlayan çiftçilerimize tanınacaktır. Buna göre;

–    Borçlarını aksatmadan ödemeye çalışan ve bu konuda ciddi zorluk çeken

–    Borç ödeme periyoduna uygun bir şekilde ödeme yapmış olanlar için geçerlidir.

Yani kredi borçlarına hiç dokunmamış bu sebeple avukatlık olmuş, banka tarafından sicili bozulmuş ve kara listeye alınmış çiftçiler bu hizmetten faydalanamazlar. Bu noktada Tarım Kredi Kooperatifi borç sorgulama yaparak durumunuzu göz önünde bulundurabilirsiniz.

Tarım Kredi Kooperatifi Borç Sorgulama Yöntemleri

–    Borcunun ne kadar olduğunu öğrenmek isteyen çiftçiler, doğrudan borç aldıkları kuruma giderek borçlarını öğrenebilirler.

–    Diğer bir yöntem de e-devlet platformu üzerinden yapılmaktadır. Şifre ve T.C kimlik no ile giriş yaptıktan sonra arama kısmından borçlarına ulaşabilirler.

 Tarım Kredi Kooperatifi Borç Yapılandırması Başvurusu

Başvuru yapmak isteyen çiftçilerimizin hangi kurumdan borç aldılarsa ona şahsen müracaat ederek başvuru yapabilirler. Tarım kredi Kooperatifi’ne ya da T.C Ziraat Bankası şubesine başvuru esnasında çiftçilerimizin yanında borç erteleme dilekçesi götürmesi zorunludur. Bu dilekçeyi teslim ederek borç yapılandırma başvurusunda bulunulabilir.

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir