Önemli Başlıklar

Bahreyn İş İmkanları ! Başvuru Koşulları, Çalışma ve Oturma İzni Detayları!

Bahreyn iş imkanları Bakımından özellikle inşaat sektöründe oldukça fazla fırsat sunan bir ülkedir. Ülkenin ekonomik durumu iyidir ve yaşam standartları yüksektedir. Bahreyn iş imkanları, ülke gelişmeye devam ettikçe daha çok artmıştır. Ekonomik olarak refaha sahip ve hızla gelişen bir ülke olduğu için, yabancı ülkede çalışmak isteyen insanların da ilgi odağı haline gelmiştir. Bu sebeple Bahreyn, güçlü ekonomik durumuyla yoğun işçi göçü alan ülkelerden biridir.

İnşaat, hizmet ve turizm sektörleri en fazla iş imkanı sunan sektörlerdir. Yabancı yatırımların pek çoğu özellikle inşaat sektöründe Türk firmalar tarafından yapılmıştır. Ayrıca gıda sektöründe de Türk mutfağı kendine geniş yer bulmuştur ve fazlasıyla rağbet görmektedir. Bunun yanında hizmet sektöründe fazla miktarda yabancı işçi çalışmaktadır. Bahreyn dolgun maaşlarla kolaylıkla iş bulunabilen bir ülkedir. Kariyerini yabancı bir ülkede devam ettirmek veya yatırım yapmak isteyenler için zengin bir pazardır.

Bahreyn’de İş Bulmak

Bahreyn’de iş bulmak ,özellikle orada faaliyet gösteren Türk firmalarının yoğunluğu sebebiyle kolaylaşmaktadır. Bahreyn’de iş bulmak isteyen kişiler genellikle kariyer siteleri üzerinden, Bahreyn’deki iş fırsatlarını takip etmekte ve başvuru yapmaktadır. Başvurunuz olumlu sonuçlandığında sizinle irtibata geçilmektedir. Bunun yanında Türk firmalarının sitelerinde de iş başvurusu fırsatları bulunmaktadır. İş bulma ajansları da diğer bir seçenektir. Bu firmalara yapmak istediğiniz işi ve kriterlerinizi bildirdiğinizde onlar sizin yerinize iş aramakta ve doğru bir tercih olabileceğini düşündükleri iş fırsatlarını size bildirmektedir.

Bahreyn Vize

Bahreyn vizesini alma sebebiniz iş araştırması yapmak ise vize almanıza gerek bulunmamaktadır. Çünkü Bahreyn iş bulmak, turistik ziyarette bulunmak gibi kısa süreli gezilerde vize istememektedir. Bu gezilerde hem iş olanaklarını yakından görüp değerlendirebilir hem de bizzat başvuru yapabilirsiniz. Bununla birlikte 90 günden fazla kalacak kişilerin vize alması gerekmektedir. Eğer Bahreyn’de ticaret yapmayı planlıyorsanız almanız gereken vize, ticari vizedir ve birtakım ek protokolleri bulunmaktadır. Ticaret yapmayı düşünmeyenlerin Bahreyn vize başvurusu sırasında bulundurması gereken belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • Başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Biyometrik fotoğraf
 • Vize ücreti dekontu
 • Sağlık sigortası
 • Rezervasyon bilgileri(Uçak ve otel gibi rezervasyonlarınızı önceden yaptırmanızda fayda bulunmaktadır.)

Bahreyn Çalışma İzni

Bahreyn çalışma izni alıp iş hayatını orada sürdürmek isteyenlerin çalışma izni başvurusu sırasında ihtiyaç duyacağı belgeler şunlardır:

 • Pasaport
 • Biyometrik fotoğraf
 • Çalışmak için anlaşılmış olunan şirketin davet mektubu
 • İş sözleşmesinin fotokopisi
 • Sağlık raporu
 • Çalışma izni başvuru dekontu

Bahreyn Çalışma Şartları

Bahreyn çalışma şartları bakımından çok rahat bir ülkedir. Ülke halkı oldukça zengindir. Bu sebeple maaşlar da diğer ülkelere nazaran daha dolgundur. Bahreyn’de asgari ücret 800 dolardır. Ücretler genel olarak 1200-1500 civarından başlamaktadır. Bu maaşlar yabancı dil bilginize ve seçtiğiniz iş kolundaki tecrübenize göre 5000 dolara kadar çıkmaktadır. Bununla birlikte kiralık ev fiyatları ve günlük giderler düşünüldüğünde yaşamınızı devam ettirmek için 700 dolar gibi bir harcama yapmanız gerektiği de unutulmamalıdır.

Bahreyn’de Yatırım Yapmak

Bahreyn’de yatırım yaparak kendi işinin sahibi olmak isteyenler için yasaklı olan birkaç sektör vardır. Örneğin; kumar, otomatik sigara üretimi ya da çöp depolanması gibi sektörlerde yatırım yapma imkanı bulunmamaktadır. Bunun yanında dükkan açarak esnaflık yapmak veya inşaat,iletişim gibi sektörlerde şirket kurmak mümkündür. Bahreyn iş fırsatlarının kar getirisi özellikle inşaat sektöründe fazla olduğu için pek çok Türk inşaat sektöründe yatırım yapmıştır. İnşaatlar ihale yoluyla verilmektedir. İnşaat sektöründe yatırım yapmak isteyenlerin bu ihalelere katılması gerekmektedir. Bunun yanında restoran veya kafe açan hatta göz sağlığı merkezi kuran Türkler de bulunmaktadır.

Yurt dışı ve Bahreyn işçi alım ilanlarını yakından takip etmek için mobil uygulamalarımızı indiriniz.

İOS uygulamamız için TIKLAYINIZ

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir