Önemli Başlıklar

Bankalardan Taksitli Nakit Avans Çekme ve Geri Ödeme Detayları

Taksitli nakit avans almak, gün içinde nakit gereksinimi olan vatandaşların en önemli ihtiyaçlarından biridir. Vatandaşlar olarak günlük ihtiyaçlarımızı karşılamada ne yazık ki yanımızda her zaman nakit para bulunduramıyoruz.

Kimi zaman kullandığımız kredi kartlarından dolayı gerek görmediğimizden kimi zaman da uygun bütçeye sahip olamadığımızdan nakit avansa ihtiyaç duyuyoruz. Özellikle gelir gider durumumuzu ayarlayamadığımız zamanlarda imdadımıza yetişen taksitli nakit avans, bankaların bize sunmuş oldukları faydalı hizmetlerden biri olarak göze çarpıyor.

Yoğun olarak kullandığımız kredi kartlarında bulunan özellikler sayesinde kolaylıkla taksitli nakit avans çekimi yapabiliriz. Bu konuda bizi düşündüren tek olumsuz nokta bankaların çektiğimiz nakit avansa koyacakları faiz oranıdır. Bu yazımızda taksitli nakit avans ve faiz hesaplamaları hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Taksitli Nakit Avans Çekme Şartları

Bankalardan taksitli nakit avans çekmek istediğimizde bizden uymamız gereken bazı şartlar sunduklarını görüyoruz. Örneğin kredi kartımızdan taksitli nakit avans çektiğimizde son bir yıl içerisinde kredi kartı borcumuzun yarısından fazlasını ödemiş olmamız gerekmektedir.

Ayrıca son bir yıl içerisinde 3 kere yarıdan az ödeme yaptıysak bu işlemi gerçekleştirme olanağımız yoktur. Ödemelerimizi eksiksiz ve tam yaptıysak banka taksitli nakit avans çekmemize olanak yaratır ve avansımızı çekerken bizden işlem ücreti kesmez.

Bunun yanında taksitli nakit avans çekmemizi etkileyen diğer nokta kredi kartımızın limitidir. Genelde bankaların bize sağladığı taksitli nakit avans limiti, kredi kartımızda kullandığımız limitin %25’i kadardır. Bu şekilde nakit avans çektiğimizde taksit öderken her ödememizde kullanabilir limitimiz tekrardan artar. Çekilen taksitli nakit avansın geri ödemesi işlemini daha detaylandırmak gerekirse;

Nakit Avans Nasıl Geri Ödenir?

Kredi kartından taksitli nakit avans çektiğimizde geri ödeme tutarı ve uygulanan faiz oranı kredi kartı hesap özetimizde detaylı olarak gösterilir. Kredi kartı borcumuzu dönemsel olarak öderken burada hesap özetimize yansıtılan taksitli nakit avans tutarını faiziyle birlikte ödeyebiliriz.

Fakat “taksitli nakit avans nasıl geri ödenir?” konusunda dikkat etmemiz gereken taksitli nakit avans tutarını da eksiksiz olarak o dönemki son ödeme tarihine kadar ödememiz gerektiğidir. Bu şekilde ödeme yaptığımızda ödenmesi gereken tutara ilave faiz eklenmemektedir. Aksi halde yani son ödeme zamanını geciktirdiğimiz durumlarda günlük faiz üzerinden değerlendirilmeye alınmaktadır.

Kamuilanlari.com
 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir