Önemli Başlıklar

Üniversite Öğrencilerine Burs Veren Vakıflar 2019

Üniversite öğrencileri burs veren vakıflardan 2019 yılında burs almak için araştırmalarını sürdürüyorlar. Ülkemizde birçok özel kurum ve vakıflar, üniversite öğrencilerine öğrenim hayatlarında destek olmak için karşılıksız burs vermektedir.

Öğrencilerin hangi üniversitede okuduğuna, bölümlerine ve kaçıncı sınıfa devam ettiğine bakılmaksızın, maddi durumu iyi olmayan bütün öğrencilere burs verilmektedir. Özel şirketler ve kurumlar dışında vakıflar da birçok öğrenciye burs desteği vermektedir. Burs almak için gerekli şartları sağlandığına hükmedilen öğrenciye öğrenim hayatı süresince taksitler halinde karşılıksız maddi destek sağlanılır.

Her yıl ülkemizde okuyan milyonlarca genç üniversite öğrencisi, bu kurumların sağladığı maddi destekten yararlanmak için burs başvurusu ve taleplerinde bulunmaktadır. Karşılıksız burs veren kurumlar 2019 yılında da tam liste olarak yazımızdan öğrenilebilir.

2019 Karşılıksız Burs Veren Vakıflar ve Özel Kurumlar

Üniversite okumaya yeni başlayacak olan veya devam eden öğrencilere burs veren önemli kurumların listesini sizler için hazırladık. Maddi durumu iyi olmayan ve üniversite eğitimine devam ederken öğrenim ihtiyaçlarını karşılamak isteyen öğrenciler, listede yer alan burslar için gerekli şartları sağladığına inanıyorsa hemen ilgili kuruma başvurabilirler. İşte 2019 yılı itibarıyla karşılıksız burs veren vakıflar internetten başvuru şartları:

1. Toplum Gönüllüleri Vakfı: Akademik başarı sahibi olmak ve haftada en az 4 saat toplumsal projede gönüllü olarak bulunmak.

2. Ensar Vakfı: Maddi durum yetersizliği ve üniversitede devamlılık esaslı başarı sahibi olmak.

3. Fevzi Akkaya Vakfı: Siyasete karışmamış olmak, başarılı ve maddi durumu kötü olmak.

4. Rumeli Eğitim Vakfı: Sadece Rumeli kökenli öğrenciler ve şehit ailelerinin çocukları yararlanabilir. Ayrıca üniversite ya da yüksek lisans öğrencisi fark etmeksizin başarılı olmak, Atatürk ilke ve inkılâplarına bağlı olmak,

5. Şahinler Vakfı: Maddi durumu zayıf olduğunu belgelemek, üniversite okuyan kardeşe sahip olmak

6. Türkiye Diyanet Vakfı: Maddi durumu zayıf olan üniversite, yüksek öğrenim, lise ve ortaokul öğrencilerine karşılıksız burs verilmektedir.

7. İstanbul Ticaret Borsası Vakfı

8. Yaşar Eğitim Kültür Vakfı: Üniversite, yüksek öğrenim dışında ortaokul öğrencilerine de burs verilmektedir.

9. Eskişehir Ticaret Odası

10. İstanbul Ticaret Odası

11. Hacı Ömer Sabancı Vakfı

Kaynak: Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir