Ekonomi

Önümüzdeki dönem yüzde 12 zam yapılacak!

Corona virüsü sürecinde okullar kapatıldı. Özel okullarda bu süreçte uzaktan eğitime başlamış ve dijital kanallardan yararlanmıştı. Bu sene servis ve yemek ücretlerini iade eden özel okulların önümüzdeki dönem, yüzde 12 zam yapacağı öğrenildi.

Türkiye’de 11 Mart tarihinde görülen corona virüsü salgını nedeniyle, 23 Mart tarihinde evde olan öğrencinin derslerinden geri kalmaması için EBA sistemi ile online yani uzaktan eğitime geçilmişti. Özel okullar da bu dönemde dijital kanallar üzerinden uzaktan eğitime başladı. Türkiye Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal özel okullar ile ilgili olarak daha önce, okulların yemek ve servis ücretini ya iade edeceğini ya da veliyle anlaşarak gelecek yıl mahsuplaşmaya gidebileceğini söylemişti. Bugün öğrenilen bilgilere göre ise özel okulların önümüzdeki dönem yüzde 11-12 oranında zamlanacağı ortaya çıktı.

Masraflar arttığı için böyle

Haberglobal’ın haberine göre; Özel Okullar Derneği Başkanı Nurullah Dal, yaptığı açıklamada, “Bu seneki artış oranlarımız ortalama yüzde 11-12 civarlarında olacak. Makul bir artış yapıldı. Kiralar artıyor. Çalıştırdığımız insanlar, öğretmenlerimizin maaşlarında illa ki artış olacak. Vergiler, masraflar arttığı için böyle bir sonuca varılıyor” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler