Personel Alımı

Orman Genel Müdürlüğü farklı mesleklerde görevlendirmek üzere 700 personel alacak!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler resmi sitesi üzerinde Orman Genel Müdürlüğü personel alım ilanı yayınlandı. Genel Müdürlük tarafından yayınlanan ilanda, farklı mesleklerde görevlendirmek üzere toplam 700 personel alımı yapılacağı açıklandı. Peki, Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak için başvurular nasıl ve ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Orman Genel Müdürlüğü, Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden, 200 İş Makinesi Operatörü, 200 Greyder Operatörü, 200 Ekskavatör Operatörü, 60 Dozer Operatörü ve 40 Traktör Operatörü olmak üzere toplamda 700 personel alımı yapacak. Farklı şehirlerde görevlendirilmek üzere kadroya alınanlar daimi olarak istihdam edilecek. Başvuru yapanlar arasından kadroya seçilen personeller sözlü ve uygulamalı sınav yöntemi ile belirlenecek.

Orman Genel Müdürlüğü personel alımına ilişkin açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecektir. Bu ilanlar 04-10/08/2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacaktır.

İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi 4857 sayılı İş Kanunu uyarınca iki aydır.

İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecektir. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecektir.

İLAN TAM METNİ İÇİN TIKLAYINIZ.

İlgili Makaleler