Kamu Haberleri

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) işçi alımı başvuru şartları ve ilan detayları!

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) Türkiye İş Kurumu aracılığı ile 274 işçi alımı yapacak. OGM işçi alımı başvuruları bugün itibari ile başladı. Alınacak işçiler Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında daimi olarak istihdam edileceklerdir. Başvurular İŞKUR’un resmi internet sayfası üzerinden online başvuru şeklinde olacaktır. Peki, OGM işçi alımı başvuru şartları nelerdir? Hangi kadrolara hangi mesleklerden işçi alınacak? Tüm ilan detayları aşağıda verilmiştir.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM) bugün Türkiye İş Kurumu (İŞKUR)’un resmi internet sayfası olan www.iskur.gov.tr adresi üzerinden yeni iş ilanları yayınladı. İŞKUR’un ‘’kamu iş ilanları’’ kategorisinde yayınlanan ilanlara göre Orman Genel Müdürlüğü, kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere, en az ilköğretim mezunu öğrenim düzeylerinden 274 adet işçi alımı yapacak.

OGM İşçi Alım İlanı

OGM işçi alımı ile ilgili yayınlanan resmi ilan detaylarında, hangi mesleklerden işçi alınacağı, başvuru şartları, başvuru tarihi ve kura çekimi ile ilgili bilgiler yer almaktadır. OGM’nin İŞKUR üzerinden yayınladığı ilan detayları şöyle;

HANGİ MESLEKLERDEN KAÇ İŞÇİ ALINACAK?

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri uyarınca Genel Müdürlüğümüz taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere, Greyder Operatörü 171 adet, Dozer Operatörü 56 adet, Ekskavatör Operatörü 41 adet ve İş Makinesi Operatörü 6 adet olmak üzere toplamda 274 adet Belirsiz Süreli (daimi) işçi alımı yapılacaktır.

İŞÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHİ

OGM işçi alımı başvuruları bugün (05 Ekim 2020) başlamış olup, 09 Ekim 2020 tarihinde sona erecektir. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

İSTENİLEN ÖZEL ŞARTLAR

Sağlık Bakanlığından onay almış, Psikoteknik merkezlerince düzenlenmiş Psikoteknik Raporu alabilecek durumda olmak,

Ağır ve Tehlikeli İşlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğuna ilişkin Tam Teşekküllü Resmi Sağlık Kurumlarından sağlık raporu alabilecek durumda olmak,

İlan tarihi itibariyle 40 yaşından gün almamış olmak.

En az ilköğretim mezunu en fazla lisans mezunu olmak.

Buldozer (Dozer) Operatörü Alımı İçin;
İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Dozer Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak,

Greyder Operatörlüğü Alımı İçin;
İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Greyder Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak,

Ekskavatör Operatörlüğü alımı için;
İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Millî Eğitim Bakanlığı onaylı Ekskavatör Operatörlüğü sertifikasına sahip olmak,

Beko-Loder, Loder veya Silindir Operatörlüğü alımı için;
İlan tarihi itibariyle en az 1 yıllık Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Beko-Loder, Loder veya Silindir Operatörlüğü sertifikalarından herhangi birine sahip olmak.

KURA ÇEKİMİ

Kura çekimi 20-25 Ekim 2020 tarihleri arasında olacaktır. Kuranın net tarihi ilgili bölge müdürlüğünün internet sitesinde yayınlanacaktır. Orman Bölge müdürlüklerinin internet sitelerine www.ogm.gov.tr den ulaşabilirsiniz.
Adaylardan istenecek evraklar, evrak teslim tarihleri, sınav yeri, sınav tarihi ve İşe alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Orman Bölge Müdürlükleri internet siteleri üzerinden ilan edilecektir.

GENEL ŞARTLAR

2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak,

18 yaşını tamamlamış olmak,

Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak,

Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak),

Adayların açık iş ilanında belirtilen öğrenim durumuna ve özel şartlara haiz olmak,

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak,

İŞ BAŞVURUSU İŞKUR ÜZERİNDEN NASIL YAPILIR?

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımları meslek kodlarına ve il tercihlerine göre yapılmaktadır. OGM iş başvurularını İŞKUR üzerinden hemen online olarak yapmak için öncelikli olarak BURAYA TIKLAYINIZ!
Ardından, açılan pencerede yer alan ‘’işyeri ünvanı’’ kısmına aynen ‘’ ORMAN GENEL MÜD’’ yazısını kopyalayıp yapıştırın ve sağ al kenarda bulunan ‘’ARA’’ butonuna bastıktan sonra karşınıza gelen ekran üzerinde yer alan mesleklere göre ve il tercihine göre seçiminiz yapınız.

E-devlet şifrenizle giriş yaptıktan sonra iş başvuru kaydınızı İŞKUR’a yaptırınız.

OGM’nin hangi illerden, hangi bölgelerden kaç işçi alımı yaptığını görüntülemek için BURAYA TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler