EğitimGündem

ÖSYM Başkanı, YKS ve Askeri Sınava Yönelik Alınacak Tedbirleri Paylaştı!

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, dün yapılacakları tarihleri açıklanan YKS ve askeri öğrenci sınavına dair alınacak tedbirleri sosyal medya hesabından kamuoyu ile paylaştı.

ÖSYM Başkanı Aygün, tarihi öne çekilen YKS için alınacak tedbirleri ve öğrencilerin yanlarında getirebilecekleri eşyalara dair bilgilendirmede bulundu.

SOSYAL MESAFE TEDBİRLERİ ALINACAK

ÖSYM Başkanı Aygün’ün sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamalar ise şu şekilde:

“YKS ve askeri öğrenci sınavında adaylara maske ve dezenfektan dağıtılacak. İsteyen adaylar dezenfektan ve kolonya getirebilecek. Sınav salonlarında oturma düzenleri, sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacak. Yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacak”

Açıklamanın devamı ise şu şekilde:

-27-28 Haziran tarihlerinde üç oturum olarak uygulayacağımız Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) ve 14 Haziran tarihinde uygulayacağımız Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2020-MSÜ) için gerekli tüm önlemleri alıyoruz.

-YKS’nin her oturumunda ve MSÜ’de adaylarımıza sınav binası girişlerinde görevlilerimiz tarafından maske ve dezenfektan dağıtılacaktır. İsteyen adaylar kendileri de dezenfektan ve/veya kolonya yanlarında getirebileceklerdir.

-Sınav görevlilerimize de maske ve dezenfektan dağıtılacaktır.
Okul bahçelerindeki yığılmayı önlemek ve sosyal mesafeyi korumak için, adaylar ve sınav görevlileri dışında kimse okul bahçelerine alınmayacaktır.

-Adaylar sınav binalarına girerken, sosyal mesafenin korunması için sınav görevlileri tarafından yönlendirilecektir.

-Sınav salonlarında oturma düzenleri sosyal mesafe mümkün olduğunca gözetilerek oluşturulacaktır.

-Yeni Sınav uygulama süreçleriyle ilgili olarak sınav görevlilerimize gerekli bilgilendirmeler yapılacaktır.
Sınava girecek tüm adaylarımıza başarılar dilerim.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler