EğitimGündem

ÖSYM Beklenen Duyuruyu Yaptı! DGS Ek Tercihler Başladı! Son Gün Ne Zaman?

DGS sınavına giren ve ilk tercihleriyle herhangi bir okula yerleşmeyen milyonlarca öğrenci tarafından merak edilen DGS ek tercihleri bugün başladı. ÖSYM tarafından resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre bugün başlayan DGS ek tercihleri 21 Ekim 2021 tarihine kadar devam edecek. https://ais.osym.gov.tr sitesi üzerinden yapılacak olan DGS ek tercihlerin detayları…

ÖSYM ‘den Yapılan Açıklama

ÖSYM; “2021-Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Sınavı (2021-DGS) ek tercih işlemleri, 15-21 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

Ek tercih işlemleri, 21 Ekim 2021 tarihinde saat 23:59’da sona erecektir. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak 15 Ekim 2021 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numaraları ve aday şifrelerini kullanarak elektronik ortamda yapacaklardır.

Ek yerleştirme işleminde, 2021-DGS Başvuru kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar uygulanacaktır. 2021-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili genel bilgiler ve tablolar, aşağıdaki bağlantıda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler