Eğitim

ÖSYM duyurdu: 2020 KPSS soru ve cevap anahtarları yayınlandı!

Devlet memuru olmak isteyen binlerde ön lisans mezunu, 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı’na (KPSS) katıldı. Sonuçlarının açıklanmasını bekleyen adaylar, soru ve cevap kitapçıklarının ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlardı. ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile KPSS Ön lisans sınavı temel soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayımladı bildirildi.

Bu sene lisans ve önlisans mezunu milyonlarca kişi KPSS sınavlarına katıldılar. 25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans düzeyine katılan vatandaşlar sınav soru ve cevap kitapçıklarının ne zaman yayınlanacağını merak ediyorlardı. ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile KPSS Önlisans sınavı temel soru kitapçığı ve cevap anahtarını yayımladı bildirildi.

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

25 Ekim 2020 tarihinde uygulanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ön Lisans Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 26 Ekim 2020 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

2020-KPSS Ön Lisans Sınavı Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı  (% 10)

İlgili Makaleler