Eğitim

ÖSYM duyurdu: ALES Soru ve cevapları yayınlandı!

ÖSYM Başkanlığı bugün yaptığı duyuru ile ALES soru ve cevaplarının yayınlandığını duyurdu. Kurum tarafından yapılan açıklamada, “Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.” İfadeleri kullanıldı.

Akademik kariyer yapmak isteyenlerin merakla beklediği ALES sınavının soru ve cevapları yayınlandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda sınav sorularının tamamına 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ulaşılabileceği belirtildi.

İşte ÖSYM tarafından yapılan duyuru:

2020-ALES/1 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı Yayımlandı

16 Ağustos 2020 tarihinde uygulanan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavının (2020-ALES/1) Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının % 10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

Sınava başvuran adaylar, Temel Soru Kitapçığı diziliminde verilen sınav sorularının tamamına 17 Ağustos 2020 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM’ye aittir. ÖSYM’nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

2020-ALES/1 Temel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarına (% 10) ulaşmak için tıklayınız. 

İlgili Makaleler