Eğitim

ÖSYM duyurdu: İSG sınava giriş belgeleri erişime açıldı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), resmi internet sayfası üzerinden yaptığı açıklama ile İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve Güvenliği Uzmanlığı (2020-İSG) sınavına giriş belgelerinin erişeme açıldığını duyurdu.

7 Kasım tarihinde uygulanacak olan İSG sınavına girecek adaylar sınav giriş belgelerinin ne zaman yayınlanacağını merak ediyordu. ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile sınava giriş belgelerinin bugün saat 10’dan itibaren erişime açıldığı bildirildi.

ÖSYM açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

07 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İş Yeri Hekimliği ve Güvenliği Uzmanlığı (2020-İSG) sınavına katılacak adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden 28 Ekim 2020 tarihinde saat 10.00’dan itibaren T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.
DİKKAT!
07 Kasım 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-İSG Sınavı için adaylar, saat 10.00’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

İlgili Makaleler