Eğitim

ÖSYM sınava girecek olan adaylara duyuruda bulundu: Dilekçe verecekler!

Corona virüsü salgını sonrası geçtiğimiz Pazar LGS sınavı uygulandı. Önümüzdeki hafta sonu ise YKS sınavı uygulanacak. Bu kapsamda Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), resmi internet sayfası üzerinden adaylara duyuruda bulundu. Buna göre; corona virüsü hastası olup sınava girecek olan adaylar ayrı salonlarda sınava alınacakları ve dilekçe vermeleri gerektikleri açıklandı.

Eğitim sistemini etkisi altına alan corona virüsü, sınavların işleyişini de değiştirdi. YKS sınavına girecek olanlar için sayılı günler kalırken, ÖSYM’den son dakika açıklaması geldi. 27 – 28 Haziran tarihinde sınava girecek olan adaylar için açıklamalarda bulunan ÖSYM, corona virüsü hastası olan adayların durumlarını dilekçe ile bildirmeleri gerektikleri ifade edildi. Covid-19 teşhisi konan adaylar ayrı bina ve salonlarda sınava alınacaklar.

İŞTE ÖSYM TARAFINDAN YAPILAN DUYURU:

Covid-19 Durumu Olan 2020-YKS Adaylarının Dikkatine!

27-28 Haziran 2020 tarihlerinde uygulanacak

Yükseköğretim Kurumları Sınavına (2020-YKS) girecek adaylardan;

Kesin Covid-19 tanısı olan adaylar,

Kesin Covid-19 tanısı ile tedavisi tamamlanıp sonrasındaki karantina sürecinde olan adaylar,

Kesin Covid-19 vakası ile temasından dolayı karantina sürecinde olan adaylar,

Covid-19’u düşündürecek şikayetleri olan adaylar

Başkanlığımız tarafından sınav merkezlerinde hazır bulundurulan Yedek Sınav Binalarında ayrı sınav salonlarında sınava alınacaklardır.

Bu durumdaki adayların, durumlarını ayrıntılı olarak anlatan ekteki Genel Amaçlı Dilekçe’yi doldurarak belgeleri ile birlikte yks2020@osym.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Sınav günlerinde sokağa çıkma kısıtlaması

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelge ile 27 Haziran Cumartesi günü saat 09:30 ile 15:00 arasında ve 28 Haziran Pazar günü de sabah saat 09:30 ile 18:30 arasında sokağa çıkmak yasak olacak.

İlgili Makaleler