Eğitim

ÖSYM Sınavları Başvuru Tarihleri Güncellendi ! İşte Yeni Sınav Takvimi

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından sınav takvimine ilişkin bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda sınavlara ilişkin başvuru tarihlerinin güncellendiği belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda sınav takvimi güncellemesi yapıldığı ifade edildi.

ÖSYM tarafından yapılan duyuruda corona virüsü öncesinde duyurulan ancak pandemi nedeniyle alınan kararlar kapsamında sınav uygulama tarihlerinin yeniden düzenlendiği belirtildi. Bu bağlamda başvuru tarihlerinin de yeniden belirlendiği vurgulandı.

YAYIMLANAN DUYURU

Söz konusu duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Başkanlığımızca, Koronavirüs (Covid-19) pandemisi öncesinde ÖSYM Sınav Takvimi ile kamuoyuna duyurulan ancak; Covid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik Devletimizce alınan tedbirler kapsamında uygulanma tarihleri yeniden düzenlenen sınavların, başvuru tarihleri belirlenmiştir. 2020 ÖSYM Sınav Takvimi güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden ve ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından yayımlanmıştır.”

Sınav Takvimi İçin TIKLAYIN.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler