Kamu Haberleri

ÖSYM’den Kritik Duyurdu: 2020 İç Denetçi Başvuruları Başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı başvurularının başladığı ve bu başvuruların 14 Eylül'e kadar devam edeceği belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı başvurularının bugün itibari ile başladığı ve 14 Eylül’e kadar devam edeceği belirtildi.

2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı başvurularının 10 Eylül ile 14 Eylül arasında alınacağı belirtilen duyuruda sınavın 10 Ekim’de uygulanacağı ifade edildi.

Ayrıca sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerektiği belirtildi.

ÖSYM’DEN YAYIMLANAN DUYURU

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda ise şu ifadelere yer verildi:

2020 Hazine ve Maliye Bakanlığı İç Denetim Koordinasyon Kurulu İç Denetçi Aday Belirleme Sınavı (2020-İç Denetçi),10 Ekim 2020 tarihinde Ankara’da uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 10 – 14 Eylül 2020 tarihleri arasında yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak saat 10.00’dan itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil uygulamasından yapabileceklerdir.

Sınava başvuruda HES kodu bilgisi alınacağından adayların, sınava başvuru işlemi yapmadan veya başvuru için başvuru merkezlerine gitmeden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerekmektedir. Adaylar, HES kodunun nasıl edinileceği bilgisine Sağlık Bakanlığının https://hayatevesigar.saglik.gov.tr internet adresinden ulaşabileceklerdir.

Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020 – İç Denetçi kılavuzunda yer almaktadır. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların ilgili Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN. 

İÇ DENETÇİ MAAŞLARI

2020 yılına ilişkin İç Denetçi maaşlarının en düşüğü 2 bin 710 lira olurken en yükseği 9 bin 130 lira olduğu belirtilerek ortalama maaşın 5 bin 920 lira olduğu paylaşıldı.

İlgili Makaleler