Eğitim

ÖSYM’den Milyonlarca Öğrenciyi İlgilendiren Flaş YKS Kararı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Aygün çok önemli açıklamalarda bulundu. Aygün açıklamalarında YKS için başvuru yapan ancak ödemelerini yapmamış adaylar için aldıkları kararı duyurdu.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanı Aygün çok önemli açıklamalarda bulundu ve YKS başvurusu yapmış ancak ödemesini yapmamış adaylar için aldıkları kararı duyurdu.

ÖSYM Başkanı Aygün açıklamalarında YKS’ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yeni bir hak tanındığını ifade etti. ÖSYM Başkanı Aygün açıklamalarının devamında bu adayların yarın saat 09.00-23.59 arasında başvurularını tamamlama imkanı sağladıklarını vurguladı.

ADAYLARA YENİ HAK TANINDI

Konu ile ilgili olarak ÖSYM Başkanı Aygün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“YKS’ye kaydını yapan ancak ödeme işlemlerini tamamlamayan adaylara yarın 09.00-23.59’da başvurularını tamamlama imkanı sağlandı”

SINAV ÜCRETLERİ

YKS Başvuru ve sınav ücretleri ise şöyle oldu:

27 Haziran 2020 ve 28 Haziran 2020 tarihlerinde sınav uygulanacak. Adaylar bu sınav için başvurularını 6 Şubat ile 3 Mart arasında gerçekleştirdiler. Adaylar her bir test için 70 lira başvuru ücreti yatırdılar. Ancak adaylara 18 Mart 2020, 19 Mart 2020 ve 20 Mart 2020 tarihlerinde geç başvuru hakkı verildi. Geç başvurular içinse her bir test için başvuru ücretin 105 lira oldu.

YKS Başvuru Kılavuzu İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler