Gündem

Otobüs Seyahatleri Hakkında Bakanlıktan Yeni Açıklama

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu corona virüsü tedbirleri kapsamında otobüsle yolculuk yapan vatandaşlar hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında tobüsle yolculuk yapan vatandaş sayısının günlük 180 binlerden 300’ün altına düştüğünü belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamalarında otobüslerde salgına karşı tedbirlerin aralıksız sürdüğünü vurguladı.

Ayrıca Bakan Karaismailoğlu açıklamalarında otobüsle yolculuk yapan vatandaş sayısının günlük 180 binlerden 300’ün altına düştüğünü belirtti.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Alınan önlemlerin sonuçlarını almaya başladık. Özellikle otobüs yolculukları başta olmak üzere corona virüse karşı tedbiri elden bırakmıyoruz. Ancak sektöre yönelik kolaylaştırıcı tedbirler ve yasal düzenlemeler sayesinde artık vatandaşlarımızın sefer bulunmaması nedeniyle otogarlarda sabahlamalarının da önüne geçtik. Bu sayede otobüs firmalarının sefer sayısı ile birlikte yolcu sayısı da tekrar artış göstermeye başladı. Hatta 16 Mayıs’ta yolcu sayısı 3 bin 500’ü geçti”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler