EkonomiGündem

Otomobil Alacaklar Dikkat ! ÖTV İndirimi Geliyor (Resmi Gazete’de Yayımlandı)

Otomobil piyasalarındaki durgunluk kapsamında otomobil almak isteyen vatandaşları sevindirecek bir haber geldi. Bu bağlamda 2020 yılında ÖTV indirimi yapılması bekleniyor.

Otomobil piyasaların durma noktasına geldiği şu günlerde araç almak isteyen vatandaşları mutlu edecek bir haber geldi. Buna göre 2020 yılında ÖTV indiriminin geleceği iddia edildi.

Resmi Gazete’de bir karar yayımlandı. Bu karar kapsamında engelli indirimi yapıldı. Bu engelli indiriminin ardından vatandaşlar ÖTV indirimi için 2020 yılında bir karar beklemeye başladı.

Otomobil Alacaklar ÖTV İndirimi Bekliyor
Otomobil Alacaklar ÖTV İndirimi Bekliyor

ÖTV İNDİRİMİ BEKLENİYOR

Daha önce Boxer Dergisi tarafından ÖTV indirimi duyurulmuştu ve bunun için ilk adım atıldı. 2020 yılında engelli indirimi yapıldı. Konu ile ilgili olarak Resmi Gazete’de şu ifadelere yer verildi:

“Gelir İdaresi Başkanlığı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği’nde belirtilen yüzde 22.58’lik artış nedeniyle engelli vatandaşlardan 247.400 TL kadar alınmayan ötv, 303.200 TL yükseltildi. ÖTV ve KDV dahil 303.200 TL’yi geçmeyen otomobillerde ÖTV alınmayacak.”

Otomobil piyasası 2020 yılında beklenen harekete kavuşma ihtimali gözükmezken vatandaşlar tarafından geçen sene olduğu gibi bu sene de ÖTV indirimi bekleniyor. ÖTV indirimi hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı. Ancak yeni gelişmeler olduğunda okuyucularımızı sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir