Ekonomi

Otomobil Sahiplerine Flaş Duyuru! Bunu Yapmayanlar 846 TL Ceza Ödeyecek!

Kış mevsiminin gelmesiyle yollarda yaşanan kayganlık sebebiyle kazalar artıyor. Devlet konuya ilişkin bir dizi önlem almaya devam ediyor. Özellikle kış lastiğini zorunlu olması önemli önlemlerden biri. Ancak birçok araç sahibi kış lastiği uygulamasına geçmemekte ısrar ediyor. Kış lastiği uygulaması bugün itibariyle başladı. Peki aracına kış lastiği takmayanlar kaç TL ceza ödemek zorunda kalacak? İşte detaylar…

Bugün Resmen Başladı!

Kış aylarında yaşanan kazaların önüne geçmek için kış lastiği uygulaması bugün itibariyle yürürlüğe girdi. 1 Aralık 2021 tarihinden itibaren kamyon, çekici, tanker, otobüs, minibüs ve kamyonet türü araçlar ile Karayolu Taşıma Yönetmeliği uyarınca “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobiller araçlar için zorunlu hale getirilen kış lastiği uygulaması 1 Nisan 2022 tarihine kadar zorunlu olmaya devam edecek.

1 Aralık tarihi itibariyle şehirler arası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için kış lastiği zorunluluğu kararı alındı. Bu karara uymayan sürücüler, 846 TL ceza ödemek durumunda kalacak. Kış lastiği fiyatlarının güncel olarak 400 TL- 800 TL arasında fiyat etiketi bulunmaktadır.

İlgili Makaleler