Gündem

Otomobili Olan Herkesi İlgilendiriyor ! Önemli Açıklama Yapıldı

Türkiye'de periyodik araç muayenesinde yetkili ve görevli tek kuruluş olan TÜVTÜRK tarafından sokağa çıkma kısıtı kapsamında olmayan araç sahipleri için Türkiye genelindeki tüm istasyonlarının açık olduğu ve isteyenler için araç muayene hizmetinin devam ettiğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, 3 Nisan’da Kovid-19 salgını nedeniyle süresi gelen araç muayenesini 3 ay içinde gerçekleştiremeyen motorlu taşıt sahiplerinin, işlemlerini bu sürenin bitiminden itibaren 45 günde yapabileceğini duyurmuştu. Bu konu hakkında TÜVTÜRK tarafından da bir açıklama geldi. Bu açıklamada sokağa çıkma kısıtı dahilinde olmayan araç sahipleri için muayene hizmetinin devam ettiği belirtildi.

TÜVTÜRK’ten yapılan açıklamada, Kovid-19 nedeniyle sokağa çıkma kısıtı kapsamında olmayan araç sahipleri için Türkiye genelindeki tüm istasyonlarının açık olduğu ve araç muayene hizmetinin devam ettiği bildirildi.

Konu ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı denetiminde faaliyet gösteren TÜVTÜRK’ün, Türkiye’de ilk korona vakasına rastlanmasından bu yana istasyonlarında üst düzey önlemler uygulandığı belirtilirken, tüm araç muayene istasyonlarının uluslararası standartlarda düzenli olarak dezenfekte edildiği, UV sterilizasyon cihazlarının da devreye alındığı vurgulandı. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“GÜN BOYU HAVALANDIRILIYOR”

“TÜVTÜRK Araç Muayene İstasyonları olarak çalışanlarımızın ve toplumumuzun sağlığını korumayı öncelikli olarak görüyoruz.

Kovid-19 salgınının yayılmasını önlemek ve toplum sağlığını korumaya yönelik olarak, hali hazırda Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen ve tüm istasyonlarımızda uygulanan önlemlere ek olarak istasyonlarımızda üst düzey hijyen tedbirleri de alınmıştır.

Öncelikle şunu belirtmek isteriz ki istasyonlarımız uluslararası standartlar göz önüne alınarak uzman ekipler tarafından düzenli aralıklarla dezenfekte edilmekte ve gün boyu havalandırılmaktadır.

“MASKE KULLANIMI VE STERİLİZASYON KURALLARINA UYULUYOR”

Bu kapsamda sosyal mesafe ve maske kullanımı kurallarına uyarak kullanılan idari bölümler, bekleme alanları, ibadethaneler, tuvaletler ve kafeterya alanlarının günlük olarak sterilizasyonu yapılmaktadır.

Bunlara ek olarak Türkiye genelindeki tüm istasyonlarımızda mikrop kırıcı UV sterilizasyon cihazlarının kurulumu gerçekleştirilmiştir.

Bu cihazlarla tüm istasyonlarımızın müşteri kabul alanları her akşam sterilize edilmiş olarak bir sonraki güne hazırlanmaktadır.”

ÜCRETSİZ RANDEVU

Ayrıca araç muayene hizmeti randevularının “www.tuvturk.com.tr” internet sitesi ve “0 850 222 88 88” numaralı çağrı merkezimizden tüm araç sahiplerine “ücretsiz” olarak verildiği bilgisi paylaşılan açıklamada şu ifadeler de kullanıldı:

“Müşterilerimizin istasyonlarımızda 1 metrelik sosyal mesafeyi koruyabilmeleri için müşteri kabul alanlarımızda banko ile bekleme sırası arasına güvenlik şeridi oluşturulmuştur.

Ek olarak tüm istasyonlarımızda müşteri kabul bankolarındaki camlar yükseltilerek minimum temas sağlanması hedeflenmiştir. Kalabalık oluşumunu engellemek adına müşteri kabul alanlarımızda aynı anda sadece sırası gelen müşterilerimize hizmet vermeye başlamış bulunmaktayız.

Bu konuda istasyon görevlilerince yapılan yönlendirmenin takip edilmesini rica ederiz.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler