EkonomiGündem

Özel Okul Servis ve Yemek Ücretleri İade Edilecek Mi? Yetkililer Açıkladı

Covid-19 salgınını bir an önce kontrol altına almak ve yayılmasını önlemek için 13 Mart tarihinde okullar kapatılarak uzaktan eğitim uygulamasına geçilmişti. Ancak çocuklarını özel okula yollayan ailelerin kafasında soru işaretleri oluşmaya başladı çünkü servis ve yemek paraları sene başında peşin olarak okullara ödenmişti. Okulların kapatılıp uzaktan eğitim uygulamasına geçilince veliler de ücretlerin iade edilip edilmeyeceğini araştırmaya başladı. Bu konuya dair kritik bir açıklama yapıldığı öğrenildi. İşte, özel okullara verilen ücretler iade edilecek mi sorusunun cevabı...

Çocuklarını özel okula yollayan veliler tarafından Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçildiğinden beri ücretlerin iade edilip edilmeyeceğine bir açıklama bekleniyor.

Covid-19 salgınının daha çok yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirlerden biri de okulların kapatılıp Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan kaynaklarla uzaktan eğitime geçilmesi oldu. Ancak özel okul ücretlerini sene başında peşin ödeyen veliler, ücretlerin iade edilmesine dair talepte bulunmaya başladı. Özel okul ücretleri iade edilecek mi sorusuna dair bir açıklama yapıldı.

ÜCRETLERİN İADESİNE DAİR AÇIKLAMA YAPILDI

Geçtiğimiz gün ÖZDEBİR Başkanı Naci Atalay, ÖZDER Başkanı Ahmet Akça, TÖZOK Başkanı Nurullah Dal, ÖZKURBİR Başkanı Hami Koç, TÖDER Başkanı İbrahim Taşel bir araya gelerek velileri yakından ilgilendiren bir açıklama gerçekleştirdi. Yapılan açıklamada, yeni eğitim öğretim yılının başlamasının ardından servis ve yemek ücretlerinin hesaplanarak ailelere geri iade edileceği belirtildi.

Covid-19 salgını nedeniyle uzaktan eğitim uygulamasına geçildiğinden beri öğretmenlerin ve bütün eğitim personellerin canla başla çalıştığı dile getirilen açıklamada, şunlar aktarıldı:

“Özel okullarımız, çeşitli uzaktan eğitim yöntem ve araçlarını da kullanarak birçok alternatif uygulamayı hayata geçirdiler. Milyonlarca saat online ders yapıldı, videolar çekildi, sorular çözüldü, sınavlar yapıldı, rehberlik desteği verildi. Kısaca özel okullarda uzaktan eğitim çalışmaları, öğrencilere ‘okul daha az yorucuydu’ dedirtecek kadar yoğun ve kesintisiz bir şekilde sürdürülüyor.”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler