Ekonomi

Özel Sektör Çalışanlarına Müjde ! 100 Bin Lira Nakit Para Desteği

Halkbank tarafından corona virüsü sürecinde sıkıntı çeken özel sektör çalışanlarına yönelik bir kredi desteği dereye aldı. Banka tarafından yapılan açıklamada özel sektör çalışanlarına 100 bin liraya kadar nakit para desteği verileceği belirtilerek bu kampanya 'Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi' başlığı ile kamuoyu ile paylaşıldı.

Corona virüsü salgını sürecinde ekonomik olarak olumsuz etkilenen vatandaşlar için Halkbank tarafından bir kredi paketi devreye alındı. Halkbank tarafından özel sektör çalışanlarına özel 100 bin liraya kadar kredi paketi devreye alındı. Söz konusu kampanya ‘Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi’ başlığı ile kamuoyu ile paylaşıldı.

BANKADAN YAPILAN AÇIKLAMA

Halkbank tarafından kredi paketi hakkında yapılan açıklamada “Özel sektörde çalışan müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,18’den başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredimizdir.” ifadelerine yer verildi.

KREDİ TUTARI VE GERİ ÖDEME

Halkbank tarafından kredi tutarı ve geri ödeme hakkında da açıklama yapıldı. Bu konu hakkında yapılan açıklamada “Dilerseniz 100.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,18 faiz oranıyla tahsis ücretli veya aylık %1,23 faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Kredi ödemelerinizi;Aylık eşit taksitli, Artan taksitli, Azalan taksitli, 3 ayda bir eşit taksitli, Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi.

BAŞVURU DETAYLARI

Bu kredi paketinden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvurularını aralarında birer boşluk bırakarak “OZEL, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” yazarak 3452’ye SMS gönderebilir. Ayrıca Halkbank şubeleri üzerinden de başvuru yapılabilir.

Örnek ödeme tablosu ise şöyle oldu:

İlgili Makaleler