Özel sektör İş İlanları

CarrefourSA En Az İlköğretim Mezunu 7 ilde Yüzlerce Personel Alacak

Türkiye’de CarrefourSA yeni personel alımları yapacağını duyurdu. Bugün itibariyle yayına çıkan ilanlarda ağırlıklı olarak İstanbul’da  market görevlileri randığı ve yüzlerce personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımlar için mezuniyet şartı, aranan pozisyona göre farklılık gösterirken en az ilköğretim mezunlarından başlayarak personel görevlendirileceği belirtildi.

İlk mağazasını 1963’te Fransa’da açan Carrefour, bugün 35 ülkede, 15 binden fazla mağazasıyla  yılda ortalama iki milyar kişinin alışverişlerinde tercih ettiği Avrupa’nın 1 numaralı perakende zinciridir.
Dünyada modern perakendeciliğin temelini oluşturan Carrefour, Türkiye’de ilk mağazasını 1993 yılında İçerenköy’de açmıştır.  1996 yılında da Sabancı Grubu ile işbirliği yaparak CarrefourSA ismini almıştır.

Bugün itibari ile Türkiye’de CarrefourSA :
– 10750 çalışana sahiptir.
– 33 Hipermarket, 372 Süpermarket, 24 Gurme Market ve 196 Mini Market olmak üzere  516 bin m² satış alanında toplamda 625 market ile müşterilerine hizmet vermektedir.

İşte alımların yapılacağı pozisyonlardan bazıları için aranan nitelikler ve CarrefourSA’da çalışma şartları..

Kasap Reyon Görevlisi için aranan nitelikler:

– Dinamik bir ortamda çalışacak,
– Çağdaş, güvenilir, özgüvene ve özdenetime sahip,
– İnsan ilişkilerinde başarılı, aktif ve güler yüzlü,
– Erkek adaylar için tercihen askerliğini tamamlamış,
– Tercihen mesleki yeterlilik belgesi bulunan,
– Ürün bilgisine sahip,
– Ürün işlemesini bilecek ve yürütebilecek,
– Ürün siparişlerini verecek,
– Reyonu ve depoyu sürekli düzenli ve temiz tutacak,
– Görünümüne ve hijyen kurallarına özen gösteren,

Kasa Elemanı:

Müşterilerle yakın diyaloğun kurulduğu bir görevdir.

-Müşterilerin satın aldığı ürünlerin barkodlarının okutulması,

-Ürün bedelinin nakit olarak veya kredi kartı ile tahsil edilmesi,

-Müşteriye fatura verilmesi, 

Reyon Elemanı:

-Taze gıda (kasap, balık, şarküteri, sebze – meyve), kuru gıda, gıda dışı reyonları ve mal kabul bölümünde çalışacak; mağazada satılan gıda, temizlik, giyim, vs. gibi ürünlerin raflara yerleştirilmesi,

-Temizlik ve düzeninin sağlanması,

-Fiyat etiketlerinin yapıştırılması ve kontrol edilmesi,

-Raflardaki ve depodaki malların miktar takibinin yapılıp, sipariş verilmesi 

Kasa ve Reyon Elemanında Aranan Nitelikler

– Dinamik bir ortamda çalışacak,
– Çağdaş, güvenilir, özgüvene ve özdenetime sahip,
– İnsan ilişkilerinde başarılı, aktif ve güler yüzlü,
– Lise mezunu,ya da Liseye açıköğretimden devam eden (Taze Gıda Hariç)

Pasta Ustası Aranan Nitelikler

– Tercihen askerliğini tamamlamlamış,
– Ürün bilgisine sahip,
– Müşterilerle iyi ilişkiler kurabilecek,
– Pasta üretimini yapabilecek,
– Ürün siparişlerini verecek,
– Reyonu ve depoyu sürekli düzenli ve temiz tutacak,
– Görünümüne ve hijyene özen gösteren,
– Güleryüzlü, dikkatli, disiplinli ve dinamik 

CarrefourSA çalışma şartları 2019

Ortalama olarak çalışanlarının günlük 8 ila 10 saat arasında çalıştığı kurumsal bir firma olan CarrefourSA’nın özellikle çalışanlarına sunmuş olduğu hizmetlerde oldukça önemlidir. Firmada çalışanlarına düzenli olarak ödemelerini yapan firmanın aynı zamanda sunmuş olduğu bazı yardımlarda bulunmamtadır.

Haftalık olarak çalışanlarına 1 gün izin veren firmanın aynı zamanda 1 yılı dolduran çalışanlarına tanıdığı resmi izin süresi de 14+2 olmaktadır. Yani CarrefourSA bünyesinde toplamda 1 yıl ve üzerinde çalıştığınız zaman firmanın sizlere her sene haftalık izniniz dışında 14 gün 2 günde yol olmak üzere toplamda 16 gün kafa izni verdiğini belirtelim.

CarrefourSA maaşları ne kadar?

Firmanın bünyesinde çok farklı statülerde çalışan kişilerin bulunduğunu biliyoruz. Bu kişilerin aldıkları maaşlarında değişkenlik gösterdiğini belirtelim ve firmanın sizlere sunmuş olduğu maaşların ortalaması hakkında bilgiler verelim.

Kasiyer maaşları

CarrefourSA bünyesinde en düşük maaşı alan kişilerin kasiyerler olduğunu belirtelim. Genellikle firma da yeni işe başlayanların ilk alındığı bölüm olan kasiyerlikte alacağınız ücret günümüz asgari ücretidir.

Reyon görevlisi maaşları

CarrefourSA bünyesinde işe reyon görevlisi olarak da girdiğiniz zaman alacağınız ücretin asgari ücret olduğunu belirtelim. Aynı zamanda aldığınız maaşın sadece bununla sınırlı kalmadığını ayrıca ekstra ücretlerde verdiğini birazdan açıklayacağız.

Resepsiyon ve Temizlik görevlisi maaşları

CarrefourSA’da çalışan resepsiyon ve temizlik görevlilerinde de maaşları asgari ücret üzerinden hesaplanmaktadır. Tabi burada evli ve bekâr olan kişilerin farklı türden maaş aldıklarını belirtmek istiyoruz.

Kasap- Manav ve Şarküteri bölümü görevlisi maaşları

Yukarıda belirttiğimiz diğer bölümlere göre maaşları biraz daha yüksek olan bu kişilerin maaşlarının asgari ücretin biraz üzerinde olduğunu belirtelim. Ortalama olarak %10 ile %30 arasında daha yüksek maaş alan kişilerin çalıştıkları yılların ve çalıştığı bölümlere göre farklılık gösterdiğini belirtelim.

CarrefourSA ekstra olarak verdiği ücretler

Çalışanlarına ekstra olarak ücretlerde sunan CarrefourSA’nın özellikle yol parası, yemek ücreti, yakacak yardımı, okul yardımı (Evli olanlar için), ölüm yardımı ve gıda çeki gibi farklı türden ekstraları da bulunmaktadır. Bu belirttiğimiz ekstralarında aynı zamanda çalışanların kıdemlerine ve aile durumlarına göre farklılık gösterdiğini belirtmek istiyoruz.

CarrefourSA İŞ İLANLARINA ULAŞMAK VE BAŞVURU YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir