Özel sektör İş İlanları

İzmir İstinye Park Açıldı Mı? Mağazalara Personel Alımları Ne Zaman Başlayacak?

İnşa faaliyetlerinin %70’i tamamlandığı bilgisi alınan fakat henüz açılışı gerçekleşmeyen İstinye Park, ne zaman açılacak? AVM‘nin içerisinde hangi mağazalar bulunacak?

İZMİR İSTİNYE PARK NE ZAMAN AÇILACAK?

İzmir İstinye Park’ın inşa faaliyetlerinin %70’i tamamlandı. İnşa faaliyetlerinin çoğu kısmının tamamlandığı bilgisi alındıktan sonra, henüz AVM’nin ne zaman açılacağı konusunda ise kesin bir bilgiye ulaşılamadı. AVM açıldıktan sonra ise projenin tamamlanmasıyla 2 milyar liralık veya yaklaşık 500 milyon dolarlık yatırım yapılacak. Bu tutar da son yıllarda İzmir’e yapılan en büyük hizmet sektörü yatırımı veya Star Rafinerisi’nden sonra ikinci büyük yatırım olacak. Yaklaşık 4 bin kişiye doğrudan istihdam, 10 bin kişiye de dolaylı istihdam sağlayacak.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ İÇERİSİNDE HANGİ MAĞAZALAR YER ALACAK?

Göze çarpan bazı markalar ve açılması muhtemel mağazalar şöyle,

Armani, Beymen, Beymen Club, Calvin Clein, Chanel, Gant, Fred Perry, Massimo Dutti, Vakko, Victoria’s Secret, Zara Home.

270 marka ve mağaza ile yaklaşık 50 restoran ve kafe’nin hizmet vermesi bekleniyor. Nusr-et’de İstinye Park İzmir’deki yerini alacak.

Alışveriş merkezinde İstanbul’da olduğu gibi dünyanın en saygın markaları yer alacak. 270 dükkân ve 45 lokanta ve kafe bulunacak. Zafer Kurşun “İstanbul konseptinin yüzde 70’i burada olacak. Yüzde 30’unda ise değişiklik yaparak yerele ağırlık vereceğiz. İzmir’i upgrade edecek, yukarı çekecek bir projedir. İstanbul’dakinden çok daha güzel olacak. Dünyada iddialı bir AVM yapmak isteyenler gelip burayı görecek. Biz İstanbul’da piştik, bu tecrübeyle İzmir’e daha bilinçli geldik” diye konuştu.Tarihi Kemeraltı Çarşısı’nın İzmir İstinye Park’da yer almasını isteyen proje sahipleri, çarşı için 4.8 dönümlük bir alan ayırdı. Tarihi Kemeraltı Çarşısı bölümünün uzay çatı sistemi ile aydınlatılacağı ve taze çiçeklerle donatılacağı da gelen bilgiler arasında.

İstinye Park İzmir’de, “Hyatt Regency İzmir” adıyla yeni bir otel açılacak. Otel, 26.500 m2 inşaat alanına sahip.

MAĞAZALARA PERSONEL ALIMLARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

İzmir İstinye Park AVM henüz açılışı gerçekleşmediğinden personel alım ilanları yayımlanmadı. AVM açılışı gerçekleştikten sonra yayımlanacak olan personel alım ilanlarını sizlerle paylaşacağız.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir