Özel sektör İş İlanları

Onlarca Açık Kadro İçin Yeni Mezun, Deneyimsiz Personel Alım İş İlanları

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan personel alım ilanları neredeyse her meslek grubu için ilan ediliyor. Bu ilanlarda lise düzeyinden ya da üniversite seviyesinden mezun olmuş adaylar için çok sayıda iş ilanı yer alıyor.

Mesleklere göre, firmalara göre, kadrolara göre yayımlanan bu alım ilanlarında yer alan genel bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Ayrıca haberimizin sonunda ilanlara nasıl başvuru yapacağınıza dair detayları da sizlere sunuyoruz. 

İşte kariyer siteleri üzerinden yayımlanan personel alım ilanları ve detayları

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE DETAYLARI

Yeni mezun, deneyimsiz personel alım ilanlarında en önemli husus öğrenim şartı. Bu alanda yayımlanan ilanların bir kısmı bölüm şartı ile yayımlanıyor. Meslek liseleri, meslek yüksekokulları ya da üniversitelerin ilgili bölümleri için yayımlanan ilanlara ek çok sayıda normal alımlarda bulunuyor. Bu tür alımlarda ise adayın sadece en az lise mezunu olması ya da en az önlisans mezunu olması gibi şartlar bulunuyor. Adaylarda bu tür ilanlarda bölüm şartı aranmıyor. 

Bu çerçevede yayımlanan ilanlara göre alım yapılacak sektörler şunlar;

En fazla alım ilanı tekstil sektöründe. Bu sektörün yanında perakende, giyim, mağazacılık, bilişim, sağlık, hizmet, ticaret alanlarında da çok sayıda meslek grubunda yeni mezun personel alımları oluyor. 

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Söz konusu alım ilanlarının tamamı özel sektör firmalarında oluşuyor. Bunun anlamı her kadro için yayımlanan ilanda adaylardan çok sayıda özel şart talep edilebilir. Bu şartlar hem alım yapılacak sektöre, alım yapılacak kadroya alım yapacak firmaya göre değişir.

Öyle ki iki aynı pozisyon için farklı firmalar çok değişik şartlar talep edebilirler. Bunun için adayların şehre, firmaya, pozisyona göre kendilerine uygun ilanları bulmaları ve bu ilanlara başvuru yapmaları gerekiyor. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, İlan edilen kadronun mesleki özelliklerine haiz olmak, firmaların belirlediği yaş aralığında bulunmak İlan metninde açık kadrolar için belirlenen eğitim düzeyinden mezun olmak, firmaların her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği tüm özel şartları sağlamak, görevini sürekli yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak.

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu personel alım ilanlarına başvuru yapmak isteyen adayların ilanın yayımlandığı platform üzerinden  yapacaklar. İlan için aşağıda yer alan bağlantıyı sağlamaları gerekiyor. 

İlan için: https://bit.ly/2Jyvwnh

NOT: Bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir