Özel sektör İş İlanları

THK ve THY Yetiştirilmek Üzere, Deneyimli ve Deneyimsiz Personel Alımı

Kamu kurumlarının yanında Türkiye’nin önemli kurumları tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını siz okuyucularımızla buluşturmaya devam ediyoruz. 

Kamuilanlari.com olarak bu haberimizde siz okuyucularımıza iki kurum tarafından yayımlanan personel alım ilanlarını derledik.

Yayımlanan ilanlarda yer alan açık kadrolar, başvuru şartları ve ilanlara dair tüm ayrıntılar sizlerle. 

THK PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Kurumu (THK) personel alım ilanlarını anlaşmalı olduğu kariyer sitesi üzerinden duyuruyor. Bu kapsamda Temmuz ayı personel alım ilanını adaylara duyuran THK alım yapacağı kadroları adaylara duyurdu. 

THK tarafından yayımlanan personel alım ilanında alımların tek bir kadrodan olacğaı bildirilirken bu kadro için kaç personel istihdamı yapılacağı da açıklanmadı. İlanda ayrıca çok sayıda özel koşul ile personel alımı yapacağını duyuran kurum alımların deneyimli personellerden olacağını duyurdu. İşte THK personel alım ilanı;

THK Gökçen Havacılık İktisadi İşletmesi, Balon işletme Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere “Sıcak Hava Balon Pilotu” alımı yapılacaktır.

En az 425.000 cuft Sıcak Hava Balonu uçurma lisansına sahip olmak,

SHGM tarafından istenilen eğitim sertifikalarının tamamına sahip olmak,

SHGM’ nin lisanslandırma şartlarına sahip olmak,

En az 750 saat uçuş saatine sahip olmak, iyi derecede

İngilizce bilmek (ikinci dil tercih sebebidir)

THY PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Yolları (THY) tarafından yayımlanan personel alım ilanları adaylara kurumun İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü üzerinden duyuruluyor.  Yetiştirilmek Üzere, Deneyimli, Deneyimsiz olarak personel alımı yapacağını duyuran THY bu alımları çeşitli kadrolarda yapacak. 

Kokpit Ekibi kadrolarına yapılacak olan personel alım ilanlarında yer alan açık kadrolar ve başvuru şartları şu şekilde,

Açık Kadrolar: Simülatör Uçuş Öğretmenli, Kaptan Pilot Dar Gövde, Tecrübesiz II. Pilot Adayı, Kaptan Pilot Geniş Gövde, Yetiştirilmek Üzere II. Pilot Adayı, Tipi Olmayan II. Pilot Adayı, Tecrübeli II. Pilot Geniş Gövde, Tipi Olan Tecrübesiz II. Pilot, 

Başvuru Şartları: Söz konusu alım ilanları için adayların dikkat etmeleri gereken konu başlıkları şunlar;  Öğrenim şartını sağlamak, kurumun belirlediği yaş aralığında bulunmak,  Uçuş kusuru veya disiplinsizlik nedeniyle herhangi bir yazılı ceza almamış olmak Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak Askerlik hizmetini tamamlamış, muaf veya en az 2 yıl tecil ettirebiliyor olmak Ortaklığın göstereceği yeri ana üs olarak kabul edip orada ikamet etmek.

İLANLARA DAİR DETAYLAR

THY ve THK personel alım ilanlarına aşağıda yer alan bağlantılar üzerinden ulaşabilirsiniz.

THY Personel alım ilanı için: https://bit.ly/2I4qsHj

THK Personel alım ilanı için: https://bit.ly/31YqjvS

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir