Özel sektör İş İlanları

Türk Hava Yolları İŞKUR’da En Az Lise Mezunu 100 Personel Alımı İçin İlan Yayımladı

Türkiye’nin bir numaraları havayolu firması olan Türk Hava Yolları personel kadrosunu güçlendirmek için alım yapacağını ilan etti. 

Türkiye İş Kurumu üzerinden yayımlanan THY personel alım ilanında yer alan açık kadroları, ilan için belirlenen öğrenim şartı detayları, son başvuru tarihi ve başvuru işlemlerine dair tüm bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz. 

THY PERSONEL ALIM İLANI

Türk Hava Yolları (THY) Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayımladığı duyurusunda toplam 100 personel ihtiyacı olduğunu ilan etti. Alımların tek bir kadrodan olacağını duyuran THY, Uçak Bakım Teknisyeni (Gövde-Motor) pozisyonu için alımlar yapacağını belirtti. 

Bu kapsamda ilana başvuru yapacak adayların sağlamaları gereken öğrenim şartını duyurun THY, aşağıda yer alan bölümlerden mezun adayların başvurularının kabul edileceğini açıkladı. 

Öğrenim Şartı: İlana ilgili lise ve önlisans bölümlerinden mezun olan adaylar başvuru yapabilecek. Kurum tarafından belirlenen o koşulları:

Lise Bölümleri: Uçak Bakım Teknisyenliği ve Havayolu Tekn. (Gövde Motor), Uçak Bakımı Tekn. ve Elektroniği, Uçak Bakım Teknisyenliği ve Gövde Motor, Uçak Bakımı ve Elektroniği, Uçak Motorları Bakım ve Onarımı, Uçak Gövde MotorUçak Elektroniği.

Önlisans Bölümleri: Kaynak Teknolojisi, Endüstriyel Kalıpçılık, Gemi Makineleri, Lastik ve Plastik Teknolojisi, Makine, Makine-Resim-Konstrüksiyon, Mekatronik, Metalurji Malzeme, Mobilya ve Dekorasyon, Otomotiv Teknolojisi, Elektrik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Otomasyon, Uçak Teknolojisi, Uçak Gövde Bakımı, Uçak Bakımı, Uçak Bakım Gövde Motor

BAŞVURU İÇİN DİĞER KOŞULLAR

İlan için belirlenen öğrenim şartını sağlayan adayların alım yapılacak pozisyonun mesleki şartlarını da sağlamaları gerekiyor. THY bu alımlar için tüm başvuru koşullarını madde madde adaylara aktardı. Kamuilanlari.com olarak bizlerde sizlere bu koşulları tüm detayları ile aktarıyoruz. 

THY adayların en az B1 seviyesinde İngilizce bilmelerini istiyor. Bunun için adayların son iki yıl içerisinde yapılan YDS’den en az 45’e eş bir not sahibi olmala şartı var. Yabancı dil şartına ek olarak ise;

* SHGM onaylı Modül 6-7 ve 11 A Sertifikalarına sahip olmak

* İşe kabul edilmesi halinde vardiyalı çalışabilecek durumda olmak

* Sabıka kaydı bulunmamak, # 01.01.1992 sonrası doğmuş olmak,

* Herhangi bir sağlık problemi bulunmamak(Renk körlüğü,iki göz arası 4 Diopriden fazla göz bozukluğu,duyma bozukluğu,BMI dengesizliği vb. ağır veya ince işçilik gerektiren işlerde engel teşkil edebilecek rahaztsızlıklar)

* Sağlık durumu itibari ile ağır ve tehlikeli işlerde çalışabilir raporu olmak, #İstanbul ‘da ikameti ve kesintisiz devamı kabul etmek.

* Askerlikle ilişiği olmamak(terhis veya en az 1 yıl tecilli olmak)

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Türk Hava Yolları başvuru koşullarının sağlanması durumunda adayların ilana İŞKUR üzerinden başvuru yapabileceklerini açıkladı. İŞKUR’da yayımlanan ilan için son başvuru tarihi 26 Temmuz olarak duyuruldu. İlana başvuru yapacak adayların başvuruları kabul edilmesi halinde mülakata çağrılacaklar. 

İlan Numarası: 00005076434

İlana Ulaşmak için TIKLAYINIZ (İlanı görüntülemek için İŞKUR üyeliğiniz ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor)

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir