Özel sektör İş İlanları

Yeni Mezun, Tecrübesiz ve Yetiştirilmek Üzere İlan Edilen Personel Alım İlanı

Türkiye geneli binlerce özel sektör firması yayımladıkları ilanlar ile çok sayıda pozisyonda personel alımı yapmaya devam ediyorlar. 

Özel sektör firmaları tarafından yayımlanan bu personel alım ilanlarında çok sayıda pozisyonda eğitim durumlarına göre personel istihdamı sağlanıyor. 

Özel sektör iş ilanlarında adayların tecrübeli veya tecrübesiz olmaları büyük önem arz ediyor. Bu kapsamda bizlerde kariyer siteleri üzerinden personel alım ilanı yayımlayan firmaların en fazla alım ilanı yayımladıkları sektörleri araştırdık. 

EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP SEKTÖRLER

Özel sektör firmaları için ilanlarını adaylara duyurmak için tercih ettikleri aracı kurumlardan bir tanesi de kariyer siteleri.

Onlarca özel sektör firması anlaşmalı oldukları kariyer siteleri üzerinden personel alım ilanları yayımlıyorlar. Bu ilanlarda iş arayan adayların tecrübeli veya tecrübesiz olmalarına göre duyurulan alımlar bulunuyor. 

Bu çerçevede bizlerde tecrübesiz adayların başvuru yapabilecekleri ilanları derledik. 

YENİ MEZUN, DENEYİMSİZ VE YETİŞTİRİLMEK ÜZERE İŞ İLANLARI

Türkiye’nin en önemli kariyer sitelerinden birinde yayımlanan binlerce kişilik personel alım ilanında yer alan duyurulara göre; tecrübesiz personel alımı için en fazla alım ilanının bulunduğu sektörlerin sıralaması şu şekilde;

İlanlara göre en fazla alım ilanı Tekstil sektöründe. Bu sektörde adaylar mezun olur olmaz yada tecrübesiz olarak başvuruda bulunabilecekleri çok sayıda ilana sahipler. Bunun yanında diğer bir önemli sektör ise perakende sektörü. Perakende sektöründe de hatırı sayılır sayıda iş ilanı bulunuyor. Bu iki sektörün yanında yetiştirilmek üzere, deneyimsiz, yeni mezun adaylar için ilan yayımlanan sektörler şunlar; bilişim sektörü, giyim sektörü, ticaret sektörü, hizmet sektörü, sağlık sektörü, mağazacılık sektörü ve holding şirketler grubu. 

ADAYLAR HANGİ HUSUSLARA DİKKAT ETMELİ

Deneyimsiz yada yeni mezun adaylar için yayımlanan ilanlarda yer alan genel başvuru şartları şunlar;

Öğrenim ve bölüm şartını sağlamak, İlan edilen kadronun mesleki özelliklerine haiz olmak, firmaların belirlediği yaş aralığında bulunmak İlan metninde açık kadrolar için belirlenen eğitim düzeyinden mezun olmak, firmaların her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği tüm özel şartları sağlamak, görevini sürekli yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu ilanlara ulaşmak, ilanları incelemek ve ilan edilen sektörlerde ki iş ilanlarına başvuru yapmak için verilen bağlantıları kullanabilirsiniz.

Bağlantı adresi: https://bit.ly/2Jyvwnh

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir