Özel sektör İş İlanları

Yeni Mezun ve Deneyimsiz Personel Alım İlanları ve En Çok İlan Yayımlanan Meslek Alanları

Kamuilanlari.com olarak siz okuyucularımıza dikkat çeken özel sektör personel alımlarını da paylaşıyoruz. Türkiye geneli çok sayıda şehirde faaliyet gösteren firmaların yayımladıkları ilanları aktardığımız bu haberlerimizde yeni mezun, deneyimli deneyimsiz ve yetiştirilmek üzere alımlar yapılıyor. 

Bu haberimizde siz okuyucularımız için Türkiye’nin en önemli kariyer sitelerinden birisinde yer alan personel alım ilanlarını inceledik. 

Yeni mezun ve deneyimsiz adayların başvuru yapabileceği bu personel alım ilanlarında yer alan meslek grupları ve bu meslek gruplarının yer aldığı sektörleri sizlerle paylaşıyoruz. 

YENİ MEZUN VE DENEYİMSİZ PERSONEL ALIMLARI

Özeş sektör için çok sayıda banka, kurum ve Türkiye’nin en önemli firmaları tarafından yayımlanan ilanlarda en önemli detay öğrenim şartı. Firmalar ve işverenler  personel alımlarında en çok ilanda yer alan öğrenim şartının sağlanıp sağlanmadığına bakıyorlar. 

Lise, önlisans ve lisans mezunları için çok sayıda firma özel bölüm şartları ile personel alımı yapacağını ilan ederken bölüm şartı olmadan sadece öğrenim durumuna göre de çok fazla alım ilanı bulunuyor. Peki yayımlanan ilanlar arasında yer alan ve yeni mezun adayların başvuru yapabilecekleri meslek alanları hangileri? İşte detaylar;

EN FAZLA ALIM İLANI BULUNAN ALANLAR

Deneyimli personel alım ilanlarında çok sayıda alanda personel alım ilanı bulunurken özel sektör ilanlarında bu sayı azalıyor. İlanlara göre yeni mezun ve deneyimsiz personel alımları en fazla tekstil alanında oluyor. Bunun yanında Perakende, Bilişim, Sağlık, Ticaret, Hizmet ve Giyim sektörleri içinde yayımlanan ilanların sayısı bir hayli fazla. Bu alanların dışında yeni mezun personel alımı için ilan yayımlayan ilan sayıları dikkat çeken diğer meslek alanları şunlar, Mağazacılık, Üretim, Endüstriyel ürünler, Ticaret alanında mağazacılık. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Yeni mezun personel alım ilanlarında deneyim şartı bulunmuyor. Peki firmalar ve kurumlara personel alımlarında adaylardan hangi koşulları sağlamalarını talep ediyorlar? Genel başlıkları ile özel sektör firmalarına personel alım ilanlarında yer alan o şartları sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Öğrenim ve bölüm şartını sağlamak, İlan edilen kadronun mesleki özelliklerine haiz olmak, firmaların belirlediği yaş aralığında bulunmak İlan metninde açık kadrolar için belirlenen eğitim düzeyinden mezun olmak, firmaların her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği tüm özel şartları sağlamak, görevini sürekli yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak. 

İLANLARA ULAŞMAK İÇİN

Söz konusu ilanlar kariyer siteleri üzerinden adaylara duyuruluyor. Bu ilanlara ulaşmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı kopyalayın, internet tarayıcınıza yapıştırın ve enter tuşuna basın. İlana başvurularda o bağlantı üzerinden açılacak site üzerinden elektronik olarak yapılacak. 

İlan için:   https://bit.ly/2Jyvwnh

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir