Özel sektör İş İlanları

Yetiştirilmek Üzere Yeni Mezun ve Deneyimsiz Personel Alım İlanları

Özel sektör firmaları yayımladıkları duyurular ile personel alımları yapıyorlar. 

Türkiye geneli çok sayıda firma personel alım ilanlarını İŞKUR üzerinde yayımlasa da bazı firmalar ilanlarını kariyer siteleri üzerinden adaylara duyuruyorlar. 

Kariyer siteleri üzerinden yayımlanan ilanlar arasında da eğitimlerini yeni tamamlamış deneyimsiz adaylar için ilanlar bulunuyor. Kamu İlanları olarak bu yeni mezun ilanlarını derledik. 

YENİ MEZUN ADAYLAR İÇİN PERSONEL ALIM İLANLARI

En lise düzeyinden mezun olmuş yada üniversitelerin iki yıllık eğitim veren meslek yüksekokulları ile dört yıllık eğitim veren lisans bölümlerinden mezun olan adaylar için onlarca meslek grubundan ilanlar bulunuyor. 

Bu ilanlar çok sayıda sektör alanı için ilan edilirken duyurulan toplam personel alım sayısı ise 1412 oldu. 

EN FAZLA ALIM İLANINA SAHİP SEKTÖRLER

Söz konusu personel alım ilanlarının çok sayıda sektör için yayımlandığını haberimizin içeriğinde belitmişti. İlanlara göre sektörlere göre personel alım dağımları şu şekilde;

Yetiştirilmek üzere, deneyimsiz, deneyimli adaylar için yayımlanan ilanlarda yer alan kadro dağılımına göre en fazla alım ilanı Tekstil sektöründe. Bu sektör için yayımlanan ilan sayısı 276. İkinci sırada ise Perakende sektörü geliyor. Bu sektör için ilan edilen sayı 200. Sekörlere göre diğer kadro ve ilan dağılımı şu şekilde; Bilişim Sektörü 125 ilan, Giyim sektörü 120 ilan, ticaretr sektörü 118 ilan, hizmet sektörü 107 ilan, sağlık sektörü 97 ilan, mağazacılık sektörü 88 ilan ve holding ve şirketler gurbu 62 ilan. 

BAŞVURU ŞARTLARINA GENEL BAKIŞ

Söz konusu ilanların tamamı özel sektör firmaları tarafından yayımlandı. Bu ilanlarda firmaların belirlediği özel koşullar belirleyici olurken genel olarak talep edilen ortak koşullar şunlar. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Öğrenim ve bölüm şartını sağlamak, İlan edilen kadronun mesleki özelliklerine haiz olmak, firmaların belirlediği yaş aralığında bulunmak İlan metninde açık kadrolar için belirlenen eğitim düzeyinden mezun olmak, firmaların her bir kadro için ayrı ayrı belirlediği tüm özel şartları sağlamak, görevini sürekli yapmasına engel teşkil edecek sağlık sorunu bulunmamak, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmamak. 

BAŞVURU İŞLEMLERİ

Tüm ilanlara başvurular elektronik yapılacak. Bunun için ilanın yayımlandığı kariyer sitesine üye olmak gerekiyor. 

İlan metni için: https://bit.ly/2Jyvwnh

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir