İşkur İş İlanları

Özel şirketlere 176 sekreter alımı yapılacak!

Türkiye’de pek çok vatandaş sekreterlik mesleği için ilan araştırmaları yapıyor. 2020’de özel şirketler için Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi sitesi üzerinden personel alım ilanları yayınlamaya devam ediyor. Bu kapsamda İŞKUR üzerinden 176 sekreter kadrosu için çeşitli ilanlar yayınlandı. Peki, şirketlere İŞKUR üzerinden başvuru nasıl yapılır?

Türkiye’de ilkokul, lise ve üniversite mezunu pek çok vatandaş kamu ve özel kurumların sekreter ilanları hakkında araştırmalar yapıyorlar. Pek çok özel şirket ise İŞKUR üzerinden sekreter alım ilanı yayınlıyor. Bu kapsamda İŞKUR üzerinden 176 sekreter kadrosu için İŞKUR üzerinden ilana çıkıldı. Farklı şehirler için yapılacak olan alımlarda, şirketlere göre adaylardan özel şartlar isteniyor. Peki, sekreter olabilmek için genel başvuru şartı nedir? İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanlara başvurular nasıl yapılacak?

Genel Başvuru Şartları

İlanlara başvuru yapacak olan adayların pozisyonlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Ancak adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte adaylarda aranan genel şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türkiye İş Kurumu ‘na kayıtlı olmak,

Büro içindeki araç ve gereçleri kullanabilecek,

Telefondan randevuları ayarlayabilecek, planlayabilecek.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olmak.

Ekip çalışmasına uygun ve uyumlu,

Diksiyonu düzgün dış görünüşüne özen gösteren

Bilgisayar Kullanmayı Ve Ofis Programları (WORD, EXCEL BİLEN )

Başvuru Detayları

İlana başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden ilanların bulunduğu sayfaya yönlendirilecek ve burada CTRL+F ile arama yapıp SEKRETER yazarak ilanların detaylarına ulaşabilirler. Adayların ilanlara başvuruda bulunmaları için İŞKUR’a kayıt olmaları gerekiyor. İŞKUR’a kayıtlı olan vatandaşlar ise sisteme T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapabilirler.

Sekreter ilanlarına başvuru yapmak İçin Tıklayınız.

İlgili Makaleler