Gündem

Paris’te Sokaklar İçin Kullanılan Sularda Covid-19 Saptandı! İnsanlar Sokağa Döküldü

Corona virüsün (Covid-19) en çok etkilediği ülkelerden biri olan Fransa'da, salgın sebebiyle yaşamını yitirenlerin sayısı 19 bin 718'e ulaştı. Fransa Sağlık Bakanlığı Genel Müdürü Jerome Salomon'ın yaptığı açıklamalara göre, son bir gün içerisinde 7 bin 701 vaka tespit edildiğini ve toplam vaka sayısının 175 bin 942'ye yükseldiğini açıkladı. Bakan Salomon, salgın nedeniyle 30 bin 610 kişinin hastanelerde tedavi altına alındığını vurguladı.

Fransa’yı sarsan bir haber ise Paris Belediyesinden geldi. Belediye, Paris’in sokaklarını temizlemek üzere kullanılan sularda Covid-19 saptandığını açıkladı.

İNSANLAR SOKAĞA ÇIKARAK EYLEM YAPTI

Yapılan açıklamaya göre, bu suların artık kullanılmayacağını ve içme sularında herhangi bir Covid-19 saptanmadığı aktarıldı.

Salgın nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edilen ülkelerden biri olan Fransa Paris’te, insanlar sokağa çıkarak bu durumu protesto etmeye başladı. Sokakları temizlemek için kullanılan sularda Covid-19 tespit edilmesi nedeniyle sokaklarda gergin anlar yaşandı.

BANLİYÖLER YANIYOR, TARİH TEKERRÜR EDİYOR

Bir yandan da Fransız gazeteci Taha Bouhafs tarafından fotoğraflanan ve sosyal medyada paylaşılan görüntüler, bütün ülkeye yayıldı.

Protesto için sokağa çıkan insanlar toplaşırken, polisler de bölgeyi çevreledi. Fransız gazeteci de bu anları kameraya çekti. Görüntülerde polisin oldukça sert müdahale gerçekleştirdiği görülüyor ve bu görüntüler de oldukça ilgi topladı.
Taha Bouhafs tarafından paylaşılan mesaj ise “Banliyöler yanıyor, tarih tekerrür ediyor, patlama bu sefer gerçekten çok uzak değil, bu haksızlık. Önümüzdeki birkaç gün çok önemli” şeklinde oldu.

BELEDİYE 2 MİLYON MASKE DAĞITACAK

Paris Belediye Başkanı Anne Hidalgo tarafından yapılan açıklamaya göre, mayıs ayının ortasına doğru 2 milyonu aşkın maskenin vatandaşlara dağıtılacağını duyurdu. Bu maskelerin, risk gruplarında bulunan kişilere dağıtılacağı ve toplu taşıma araçlarında maske takmanın zorunlu olacağını ekledi.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler