Genel

Pegasus pistten çıkan uçakla ilgili açıklama yaptı!

İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı'nda meydana gelen uçak kazası sonrası gözler uçağın firmasına çevrildi. Pegasus Havayollarına ait olan PC2193 sefer sayılı TC IZK kuyruk tescili, Açelya isimli Boeing B737 800 tipi uçağın yaptığı kaza ile ilgili şirketten açıklama geldi.

İzmir- İstanbul seferi yapan ve Sabiha Gökçen Havalimanına iniş yaptığı sırada kaza yapan ve üç parçaya bölünen uçakla ilgili Pegasus Havayolları’nda açıklama geldi. Şirket yaptığı açıklamada önceliklerinin vefat edenlerin yakınlarına destek vermek ve hastanedeki yaralı yolcuların tüm ihtiyaçlarını karşılamak olduğunu belirtti.

Pegasus Hava Yolları’nın Twitter adresinden yapılan açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“İzmir Adnan Menderes-Sabiha Gökçen seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli uçağımızın 5 Şubat 2020’de yaşadığı kaza sonrasında resmi kaynakların da teyit ettiği üzere 3 misafirimizin hayatını kaybettiğini üzülerek bildiririz. Acımız çok büyük. Kazada hayatını kaybeden misafirlerimize Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına başsağlığı diliyor, yakınlarının acılarını yürekten paylaşıyoruz. Yaralı olan yolcularımızın tedavileri hastanelerde devam etmektedir. Tüm yaralı yolcularımıza acil şifalar diliyoruz. Şu anda önceliğimiz vefat eden misafirlerimizin yakınlarına destek olup yanında bulunmak, acılarına ortak olmak ve yaralı yolcularımızın hastanelerdeki tüm ihtiyaçlarını karşılamaktır.” Pegasus Hava Yolları saat 13.00’da basın toplantısı yapacaklarını duyurdu.

Düzenlenecek toplantıyla ilgili şu duyuru yapıldı:
“Pegasus Hava Yolları’nın 5 Şubat 2020 tarihinde İzmir Adnan Menderes-Sabiha Gökçen seferini yapan PC2193 sefer sayılı TC-IZK kuyruk tescilli uçağının İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yaptıktan sonra pistten çıkmasıyla ilgili olarak bugün saat 13:00’da Divan İstanbul Asia Otel’de Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Mehmet T. Nane’nin sözcülüğünde gerçekleştirilecek bir basın toplantısı düzenlenecektir”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir