Gündem

Pentagon Trump’ı corona virüsü konusunda aylar önce uyarmış!

Corona virüsünün ABD’ye ilk yayıldığı zamanlar virüsü ciddiye almayan ve gribin daha önemli olduğunu söyleyen Trump hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. ABD merkezli bir haber kanalı tarafından yayınlanan raporda Pentagon yetkililerinin, Trump'ı aylar önce corona virüsü konusunda için uyardığı ortaya çıktı.

Çin Wuhan’da ortaya çıkan ve hızlı bulaşma özelliği ile dünyaya yayılan virüs binlerce insanın ölmesine neden oldu. ABD’de corona virüsü yüzünden 16 bin 261 kişi hayatını kaybederken, vaka sayısı 456 bin 712’e yükseldi. Ülkede virüsün ortaya çıktığı ilk günler önemsiz bir virüs olduğunu ve mevsimsel gribin daha fazla ölüme yol açtığını söyleyen ABD başkanı Trump hakkında flaş bir iddia ortaya atıldı.

Trump defalarca kez uyarıldı

ABD merkezli haber kanalı ABC News Trump’ın corona virüsü tehditinden daha önce haberdar olduğunu belgeleyen bir rapor yayınladı. Gizli raporda, Trump’ın Pentangon tarafından defalarca uyarıldığı bilgisi verildi.

Beyaz saray açıklama yapmadı

Kasım ayında yayımlanan raporun içeriğinde Çin’de başlayan salgının hayatı, iş yaşamını değiştirdiği ve nüfusu tehdit ettiği ifadelerinin kullanıldığı belirtildi. Covid-19’un ABD’nin Asya’da konuşlu askerleri için ciddi bir tehdit oluşturduğu vurgulayan rapor ile ilgili Beyaz Saray açıklama yapmazken, Pentangon iddiaları reddetti.

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir