Personel Alımı

Personel alımı ilanı duyuruldu! Farklı kadrolarda en az lise mezunu kamu personeli alınacak!

Türkiye’de giderek artan işsizlik sorunu karşısında devlet çeşitli kurum ve kuruluşları aracılığıyla mücadele etmeye devam ediyor. Söz konusu mücadeleler kapsamında bu kez de Üniversite Hastanesine 41 kamu personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu kamu personeli alımları için en az lise mezunu adaylara istihdam sağlanacak. Üniversite Hastanesi kamu personeli alımları kapsamında büro memuru, kamu personeli ve temizlik personeli alımları gerçekleştirilecek. İşte detaylar…

10 Farklı Kadroda 41 Personel Alımı

Dicle Üniversitesi, 10 farklı kadroda toplam 41 sözleşmeli personel alımı gerçekleştiriyor. Üniversite Hastanesi bünyesinde istihdam edilmek üzere 4/B kamu personeli alımı kapsamında büro memuru ve temizlik personeli alınacak. 10 farklı kadroda ve birçok farklı unvanda 41 kamu personeline istihdam sağlanacak. Dicle Üniversitesi tarafından duyurulan personel alımı için başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru tarihi geçmeden müracaat etmesi gerekiyor.

Hangi Alanlarda Alım Olacak, Aranan Şartlar Ne?

Söz konusu Üniversite Hastanesi alımları kapsamında 6 hemşire, 1 röntgen teknisyeni, 1 eczacı, 2 ağız ve diş sağlığı sağlık teknikeri, 1 anestezi teknikeri, 4 tıbbi görüntüleme sağlık teknikeri, 3 tıbbi sekreter sağlık personeli, 3 büro memuru, 18 temizlik personeli, 2 şoför destek personel alımı yapılacak. Söz konusu personel alımları için adayların aranan şartları karşılaması gerekiyor. Adaylarda aranan şartlar ise şöyle:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Erkek adayların askerlik ile ilgili sorununun olmaması,
  • Son başvuru tarihi itibariyle genel ve özel şartları karşılıyor olmak,
  • Kamudan daha önce sebep fark etmeksizin çıkarılmamış olmak,
  • Görev yapmaya engel oluşturabilecek sağlık sorununun olmaması,
  • Güvenlik soruşturması ve arşiv soruşturması sonucu hak sahibi olmak,
  • Kamu personeli alımı kadro şartlarına uymak.

Başvuru Tarihleri

Şartları karşılayan adayların 6 – 27 Temmuz 2022 tarihleri arasında başvurularını online olarak Diyarbakır Dicle Üniversitesi başvuru sayfasından, elektronik ortamda yapması gerekiyor. Başvuru sonuçları olumlu olan adaylara 15 gün içerisinde geri dönüş sağlanacak.

İlgili Makaleler