EkonomiGündem

Peş Peşe Sevindiren Haber Geldi ! Çifte İndirim Geliyor

Milyonlarca araç sahibine güzel haber geldi. Buna göre geçtiğimiz günlerde zam haberi gelmişti ancak bugün çifte indirim geliyor.

Motorin ve benzin fiyatlarında gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim yapılması beklendiği ifade edildi. Bilindiği gibi Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) yetkilileri motorine zam geldiğini bildirmişti. Bu bağlamda 15 kuruşluk zam pompa fiyatlarına yansıdı.

İNDİRİM BEKLENİYOR

Motorinin litre fiyatında ortalama 9 kuruş, benzinin litre fiyatında ise 13 kuruş indirim yapılması bekleniyor.

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor.

Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

MOTORİNE ZAM YAPILMIŞTI

Motorin fiyatlarına yapılan zam hakkında EPGİS tarafından yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verilmişti:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı 09/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 15 Krş/Lt pompa fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur”

Son dakika gelişmeleri güncel, kamu haberleri ve personel alım ilanlarını mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. Mobil uygulamamızı ücretsiz indirmek için TIKLAYIN.

Kamuilanlari.com | ANKARA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir