Kamu Haberleri

Polis Akademisi Duyurdu ! Beklenen Sonuçlar Açıklandı

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda PAEM Mahkeme Kararı Gereği Yapılan Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları, PMYO Eğitim Sonu Sınav Sonuçları ve PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçlarının erişime açıldığı vurgulandı.

Polis Akademisi Başkanlığının resmi web adresi üzerinden önemli duyurular yayımlandı. Bu duyurularda PAEM Mahkeme Kararı Gereği Yapılan Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları, PMYO Eğitim Sonu Sınav Sonuçları ve PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçlarının erişime açıldığı belirtildi.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuru şöyle oldu:

PAEM Mahkeme Kararı Gereği Yapılan Eğitim Sonu Sınavı Sonuçları

Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğünde eğitim-öğretim dönemini tamamlayan öğrencilere yönelik; 03 Haziran 2015 tarihli ve 29375 Sayılı Resmî Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “Emniyet Genel Müdürlüğü kadrolarına polis memuru ve komiser yardımcısı rütbelerine aday memur olarak atanacaklara uygulanacak sınav yönetmeliği” doğrultusunda eğitim sonu sınavı yapılmıştır.

Eğitim sonu sınavında başarısız olan öğrencilerin açmış oldukları dava sonucuna istinaden 27.08.2020 tarihinde mahkeme kararı gereği eğitim sonu sınavı yapılmıştır.

Sonuçlar İçin TIKLAYIN.

PMYO Eğitim Sonu Sınav Sonuçları

Polis Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerinde eğitim-öğretim süresini başarıyla tamamlayıp, 04-05 Eylül 2020 tarihlerinde yapılan polis memurluğu kadrosuna aday memur olarak atanacaklara uygulanan sınav sonuçlarına aşağıdaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Sonuçlar İçin  TIKLAYIN.

PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav Sonuçları

10 Temmuz 2020 tarihinde Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde yapılan PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınav sonuçları açıklanmıştır.

Sonuçlar İçin TIKLAYIN.

Polis Akademisine Bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Trafik Enstitüsü Lisansüstü Programlara Başvurular

Polis Akademisine Bağlı Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü ve Trafik Enstitüsü Lisansüstü Programlara Başvurular başlamıştır.

Adaylar 7-18 Eylül tarihleri arasında https://ais.pa.edu.tr/ linkinden başvuru bilgilerini doldurarak alacakları başvuru formu dökümünü istenen belgeler ile birlikte Enstitüye teslim edeceklerdir.

Not: Herhangi bir sebeple başvuru yapamayan adaylar ile yabancı uyruklu adayların başvuruları şahsen Enstitüde yapılacaktır.

Kontenjanlar, başvuru şartları ve sınav takvimi aşağıda belirtilmiştir

Detaylar İçin TIKLAYIN.

İlgili Makaleler