Eğitim

Polis Akademisi sınava katılamayanlar için duyuru yaptı!

Corona virüsü salgınında okullar ve üniversiteler uzaktan eğitime geçmişti. Ayrıca bir çok sınavda da erteleme meydana geldi. Polis Akademisi öğrencileri de pandemiden etkilendi. Salgın nedeniyle öğrenciler eğitim sonu sınavına katılamadı. Ancak normalleşme ile birlikte Polis Akademisi, eğitim sonu sınavına katılamayan PMYO ve POMEM mezunlarının 10 Temmuz tarihinde yapılacağı duyurdu.

Polis Akademisi ‘PMYO ve POMEM Eğitim Sonu Sınavı’ başlıklı bir duyuru yayınladı. Akademi, tarafından yayınlanan duyuruda corona virüsü nedeniyle eğitim sonu sınavına katılamayan Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olan adayların sınavlarının 10 Temmuz tarihinde yapılacağı bildirildi.

Randevu usulüyle yapılacak

Polis Akademisi tarafından yapılan duyuruda, “Pandemi nedeniyle (Kovit-19) Sağlık Kurulu Raporu işlemleri tamamlanmadığı için 09.06.2020 tarihinde yapılan eğitim sonu sınavına katılamayan Polis Meslek Yüksekokullarından ve Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüklerinden mezun olan adayların sınavları, Emniyet Genel Müdürlüğü Kadrolarına Polis Memuru ve Komiser Yardımcısı Rütbelerine Aday Memur Olarak Atanacaklara Uygulanacak Sınav Yönetmeliği hükümleri gereği Polis Akademisi Başkanlığı Gölbaşı Kampüsünde 10 Temmuz 2020 tarihinde PMYO mezunları için saat:09.30’da, POMEM mezunları için saat: 10.00’dan itibaren randevu usulüyle yapılacaktır.

Söz konusu sınava, okul müdürlüklerince kendilerine eğitim sonu sınavına gireceği bildirilen adaylar katılacaklardır.” İfadeleri kullanıldı.

İlgili Makaleler