2019 Polis Akademisi 500 PÖH Alımı Başvuruları: KPSS, Öğrenim ve Yaş Şartı

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden yayımladığı bir basın açıklaması ile 2019 yılı Polis Özel Harekat başvuru şartlarını duyurdu.

Yalnızca kadın adaylar için yayımlanan PÖH alım ilanında adayların öğrenim şartından yaş şartına tüm hususların yer aldığı bu kılavuzda yer alan koşullar tek tek detayları ile aktarıyoruz. 

İşte 2019 PÖH alım ilanı ve başvuru şartları

500 PÖH ALIMI İÇİN BELİRLENEN BAŞVURU KOŞULLARI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek olan 500 polis özel harekat alımı için adayların sağlamaları gereken ilk koşul öğrenim şartı. Polis Akademisi Başkanlığı ilan için yayımladığı kılavuzunda PÖH alımları için adayların en az lise mezunu olmasının yeterli olduğunu bunun yanında önlisans ve lisans mezunu adaylarında başvuru yapabileceği açıklandı. 

KPSS şartında ise öğrenim durumu ön plana çıkıyor. Öğrenim durumuna göre şarta göre lise ve önlisans mezunu adayların KPSS’den en az 65 puan almış olmaları isteniyor. Lisans mezunu adayların sağlamaları gereken KPSS şartı ise en az 60 puana sahip olmak. 

Polis Akademisi Başkanlığı ilan için adayların 18 yaşından büyük olmasını 28 yaşından küçük olmasını talep ediyor. 01 Ocak 1992 ve 17 Eylül 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak

Boy kilo şartında ise adayların en az 162 cm ve beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olması gerektiği ifade edildi. 

Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak; şartları da ilan metninde yer alan diğer koşulları

İlan detayları için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir