25. Dönem POMEM PÖH Alımı Başvuru Kılavuzu Yayımlandı: KPSS, Yaş ve Öğrenim Şartları

2019 yılı Eylül ayı 25. Dönem POMEM PÖH alım ilanına ilişkin başvuru kılavuzu adaylara duyuruldu. 

Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden yayımlanan duyuruda, PÖH alımı için başvuruda bulunacak adayların sağlamaları gereken tüm koşullar duyuruldu. 

2019 YILI 500 PÖH ALIM İLANI BAŞVURU KILAVUZU

2019 yılında Polis Özel Harekat alımı için Polis Akademisi Başkanlığı’ndan yapılan basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi. 

”Polis Akademisi Başkanlığına bağlı Polis Meslek Eğitim Merkezlerine 25. Dönem POMEM Özel Harekat branşında yetiştirilmek üzere en az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olanlardan (500) kadın aday asıl olarak alınacaktır.”

BAŞVURU ŞARTLARI

Yukarıda yer alan alım açıklamasında belirtildiği gibi ilana lise, önlisans ve lisans mezunu kadın adaylar başvuruda bulunabilecek. 

KPSS, sağlık, yaş ve fiziki özelliklere dair de koşulların bulunduğu 25. Dönem POMEM PÖH alımı başvuru kılavuzunda yer alan bu bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. 

Genel Koşullar

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okul olmak üzere, önlisans, lisans mezunu olmak, 18 yaşını tamamlamış ve sınavın yapıldığı yılın 1 Ocak tarihi itibariyle 28 yaşından gün almamış olmak, (01 Ocak 1992 ve 17 Eylül 2001 tarihleri arasında doğmuş olmak), Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

KPSS Şartı

500 PÖH alımı için abşvuruda bulunacak adayların 2018 yılı KPSS’den öğrenim durumuna göre belirlenen düzeyde puan almış olmaları gerekiyor. Taban başvuru puanı lise ve önlisans mezunları için 65, lisans mezunları için en az 60.

Sağlık Şarları

Polis Özel Harekat alımları için adayların 162 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, ) Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, Sağlık Yönetmeliği hükümleri hariç, polis eğitim kurumlarından çıkarılmamış olmak, şartlarını sağlamaları gerekiyor.

BAŞVURU SÜRECİ

İlan için başvuruda bulunacak adaylar öncelikle Polis Akademisi Başkanlığı’nın internet sitesi üzerinden ön başvuru yapacaklar. PÖH alımı için ön başvuru işlemleri 17 Eylül’den 27 Eylül 2019 Saat: 17.00’a kadar https://www.pa.edu.tr internet adresi üzerinden adayın e-Devlet kapısı şifresi ile yapılcak. 

Başvuru Ücreti

Ön başvuruda bulunacak adaylar başvurularının tamamlanması için başvuru ücreti olan 130 TL’yi yukarıda yer alan başvuru süreci içerisinde Polis Akademisi Başkanlığı Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğünün Türkiye Halkbank Gölbaşı Şubesi/ANKARA “25. DÖNEM POMEM GİRİŞ SINAVI” isimli hesabına yatırmaları gerekiyor. 

Başvuru kılavuzu için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir