EGM 2019 PÖH Alımları Ne Zaman Gerçekleştirilecek

Polis Özel Harekat (PÖH) alımı konusu adaylar tarafından oldukça merak edilen konular arasında bulunuyor. PÖH alımlarına dair araştırma yapan adaylar alımların ne zaman, nasıl ve hangi sayıda olacağı gibi konuları araştırıyorlar. Kamuilanlari.com olarak bizlerde adayların yapmış oldukları o araştırmaları detayları ile sizlerle paylaşıyoruz. 

İşte 2019 PÖH alımlarına dair tüm ayrıntılar, yapılan açıklamalar ve alımların ne zaman olacağına ilişkin elde ki veriler. 

2019 PÖH ALIMLARI NE ZAMAN VE NASIL OLACAK?

Son Polis Özel Harekat (PÖH) alımları 19. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında alınmıştı. Bu alımlarda 10 bin kişilik öğrenci PÖH olmak için eğitim almıştı. Bu kapsamda yeni alımlar bekleyen adaylar gözlerini 2019 yılına çevirdi. Önümüzdeki yıl içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından 10 bin civarında Polis Özel Harekat (PÖH) alımı yapılması öngörülüyor.

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından adaylara duyurulması beklenen alımlar için çok sayıda iddia ve talep bulunuyor. Bazı adaylar alımların lise mezunu düzeyinden gerçekleştirilmesini isterken bazı adaylar ise yaş şartı konusunda adım atılması gerektiğini ifade ediyorlar.

Ayrıca gündemde olan bir diğer ise PÖH alımlarının teşkilat içinden olacağı ve dışarıdan personel alınmayacağı yönünde. Emniyet Genel Müdürlüğü daha önceden PÖH kadrosuna yönelik ihtiyacını dile getirmiş ve 10 bin 700 PÖH eksiği olduğunu açıklamıştı.

BAŞVURU ŞARTLARI NASILDI?

Bir önceki PÖH alımlarında dikkat çeken ve adaylar tarafından değişiklik talep edilen başvuru koşulları ana başlıkları ile şu şekildeydi. 

2017 PÖH alımlarında yaş şartı, 31 Aralık 1990 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla iken 2018 PÖH alımlarında bu şart, 31 Aralık 1991 ve sonrasında doğanlar, 18 yaşını tamamlamış olmak şartıyla” olarak değiştirildi. Bu süreçte çok sayıda aday yaş şartının artırılmasını talep etmişti.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Binlerce aday 2019 yılında EGM bünyesine yapılacak olan PÖH alımlarının ne zaman olacağını merak ediliyor. Bu konuda çok fazla bilgi kirliliği olsada ne EGM ne de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu konu hakkında bir açıklamada bulunmadı. 

Ancak alımların bir önceki alımlarla paralel dönemlerde olabileceği konuşuluyor. Ancak Kamuilanlari.com sitemizin tahminine göre, 2019 yılının ilk 3 ayı içerisinde alım ilanlarının yayımlanmasını bekliyoruz.

Sizlerde PÖH alımlarından anında haberdar olmak için bizleri sosyal medyadan takip edip mobil uygulamamızı telefonunuza indirebilirsiniz. 

PÖH haberlerinden, gelişmelerinden anında haberdar olmak için bizleri takip edin.

Andorid uygulamamız için TIKLAYINIZ

Facebook Sayfamız için TIKLAYINIZ

Twitter Sayfamız için TIKLAYINIZ

İnstagram Sayfamız için TIKLAYINIZ

Haber Kaynağı: Kamuilanları.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.