EGM 24. Dönem POMEM En Az 60 KPSS Puanıyla Polis Alım İlanı

Polis Akademisi Başkanlığı resmi internet sitesi üzerinden 3 bin kadın polis alımı başvuru şartlarını ve başvuru sürecine dair detayları açıkladı. 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlara dair tüm bilinmesi gerekenleri ve ilan metninde yer alan koşulları sizlere aktarıyoruz. 

EGM 3 BİN POLİS ALIMI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan alımlar önlisans ve lisans mezunu ve kadın adaylar arasından gerçekleştirilecek. 

Alımlara dair kadro, kontenjan ve KPSS şartlarına dair bilgilerinde şu açıklama yapıldı. 

EGM en az 60 KPSS puan şartıyla lisans mezunu 2 bin 500 kadın polis alımı yapacak. Bunun yanında en az 70 KPSS puan şartıyla 500 önlisans mezunu kadın polis alımı gerçekleştirecek. 

BAŞVURU KOŞULLARI

Polis Akademisi Başkanlığı’nın web sayfasından yayımlanan bilgilere göre, 3 bin kadın polis alımı başvuruları için adaylardan haiz olmaları istenilen koşullar bulunuyor. 

2500 lisans ve 500 önlisans mezunu polis alımı için belirlenen başvuru koşulları;

T.C. vatandaşı olmak, Önlisans, lisans mezunu veya bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde, düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak şartıyla, sınavın yapıldığı yılın 01 Ocak tarihi itibariyle 30 yaşından gün almamış olmak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), Kadınlar için 162 cm’den kısa boylu olmamak, beden kitle indeksi, 18 (dahil) ile 27 (dahil) arasında olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Sağlık durumu yönünden, Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirlenen koşulları taşımak, Başvuru tarihinde herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye bulunmadığına dair yazılı beyan sunmak, Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak.

KPSS Şartı;

EGM polis alım ilanı için adaylardan talep edilen başvuru koşullarından birisi de KPSS puan şartı. Bu şart şu şekilde;

* Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından lisans mezunları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden (60,00), önlisans mezunları için 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (70,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak,

* Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü eş ve çocukları için 2017 veya 2018 yılları içinde yapılan KPSS lisans puanı P3 puan türünden en az (48,00), 2018 yılı içinde yapılan KPSS önlisans puanı P93 puan türünden (56,00) taban puan veya üzerinde puan almış olmak,

BAŞVURULAR NE ZAMAN NASIL YAPILACAK?

İçişleri Bakanlığı EGM bünyesine gerçekleştirilecek olan polis alımlarına ön başvurular 8 Nisan tarihi itibariyle başyacak ve adaylar başvurularını 22 Nisan tarihine kadar gerçekleştirebilecekler. 

Ön başvuru işlemleri Polis Akademisi Başkanlığı sistemine e-Devlet şifresinin girilmesi ve burada yer alan alanların doldurulması suretiyle yapılacak. 

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir