EGM 60 KPSS İle 3 Bin Polis Alımı Başvuru Süreci Bitiyor

Polis Akademisi Başkanlığı yayımladığı bir duyuru ile Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine 3 bin kadın polis alımı yapılacağını açıklamıştı. 

Yayımlanan bu personel alım ilanına başvuruda bulunacak adaylar için süreç 22 Nisan tarihinde sona eriyor. 

İlana internet üzerinden ön başvuruda bulunacak adaylar için 3 bin polis alımı detaylarını sizlerle tekrar paylaşıyoruz. 

EGM 3 BİN POLİS ALIM İLANI

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine yapılacak olan 3 bin polis alım ilanına önlisans ve lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. İlan için belirlenen başvuru koşullarına göre önlisans mezunu 500 kadın polis, lisans mezunu 2 bin 5000 polis alımı olacak. 

İlana önlisans mezunu adaylar 70 KPSS puanıyla başvuru yapabilecek, lisans mezun adaylar ise 60 KPSS puanları ile başvurularını yapabilecekler. 

İLAN İÇİN BELİRLENEN DİĞER KOŞULLAR

3 Bin Polis alım ilanı için öğrenim ve KPSS şartının dışında yer alan diğer başvuru koşullarını sizlere aktarıyoruz. 

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Silah taşımaya veya silahlı görev yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliğinde belirtilen şartları taşımak, Yaş şartını sağlamak (01 Ocak 1990 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş olmak), Alkol, uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı nedeniyle tedavi görmüş veya görüyor olmamak, Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu olmak.

BAŞVURU İŞLEMLERİ

EGM polis alım ilanına internet üzerinden ön başvuruda bulunacak adaylar başvurularını https://pa.edu.tr adresi aracılığıyla kuruma bildirecekler. 

İlana ilişkin tüm detaylar için TIKLAYINIZ

Kamuilanlari.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir