EGM, polis alımı yapacağını duyurdu!

İçişleri Bakanlığına bağlı olan,Emniyet Genel Müdürlüğü kendi bünyesine istihdam edilmek üzere, Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü’nün kurulduğunu ve yeni şubenin kurulmasıyla birlikte polis ihtiyacı doğdu.Koruma polisi alımı yapacağını duyuruldu. Yayımlanan açıklamada, koruma hizmetleri tarafından belirtilen hükümlere ve şartlara göre, kaliteli bir koruma hizmeti sağlanması ve nitelikli personel yetiştirilmesi ve görevli personellerin eğitimleri, aidiyet duygularının ortaya çıkarılması ve en üst seviyede tutulması amacıyla Koruma Dairesi Başkanlığınca branşlaşma işlemleri yapılarak, Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğünün kurulduğuna yer verildi. 81 ilde bulunan il emniyet müdürlükleri bünyesinde yakın koruma hizmeti veren ya da özel koruma hizmeti veren personel, koruma branşına aktarılacak ve tayin, atama, özlük vb. işlemleri Koruma Dairesi Başkanlığınca takip edilecek. İşte EGM polisi olma şartları…

EGM KORUMA POLİSİ OLABİLMENİN ŞARTLARI NELER ?

Koruma Dairesi Başkanlığı bünyesinde yakın koruma olmak isteyen adayların 40 yaşından gün almamış olması, performans değerlendirme puanlarının iyi ya da çok iyi olan ve kıdeme müessir cezası bulunmayan kişiler olması gerektiğine yer verildi.

40 yaşından gün almamış olmak,

Mülakat sonucunun olumlu olarak belirtilmesi,

Performans değerlendirme puanının iyi veya çok iyi olmak,

Kıdeme etkili ceza almamış olmak,

Sağlık şartlarının eğitime uygun olması,

İstenilen şartları taşıyanlar, Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü tarafından 10 hafta boyunca 300 saat eğitime alınacak ve eğitim sonucunda başarılı olan personellerin branş ile atama işlemleri  bu eğitim sonrası Koruma Eğitim Akademisi Şube Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Eğitime müracaat etmek isteyen, asaleti tasdik olmuş ve belirtilen şartları taşıyan personelin pol-net sistemi üzerinden Koruma Dairesi Başkanlığı sitesinde bulunan başvuru formunu doldurmalıdır. Koruma polisliğine sadece polis olanlar başvurulabilir.

Başvurmak isteyen adaylar için tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir